موج

جهانگیری:

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: همه دستگاه‌های دولتی و سایر قوا باید برای اجرای هر چه بهتر برنامه جامع اصلاح نظام اداری تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، صد و هشتاد و سومین جلسه شورای عالی اداری بعد از ظهر روز گذشته به ریاست معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش نماینده سازمان امور اداری و استخدامی کشور در خصوص اجرای برنامه جامع اصلاح نظام اداری ـ دوره دوم (1397 ـ 1399) تاکید کرد: همه دستگاه‌های دولتی و سایر قوا باید برای اجرای هر چه بهتر برنامه جامع اصلاح نظام اداری تلاش کنند.

در راستای اجرای این برنامه تکلیف 29 دستگاه در زمینه اهداف کیفی و نحوه اجرای چابک سازی دولت تا پایان سال 99 تعیین و در قالب تفاهم‌نامه‌ای با دستگاه مربوطه ابلاغ شده است.

همچنین در این جلسه مقرر شد سازمان امور اداری و استخدامی حصول تفاهم با آن دسته از دستگاه‌ها را که تاکنون به اجرای این برنامه نپیوسته‌اند، دنبال کند.

گزارش ساماندهی موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی نیز در ادامه جلسه ارائه و مقرر شد، بررسی های حقوقی لازم برای تعیین تکلیف دانشگاه صنعت نفت برای ادامه فعالیت ذیل مجموعه وزارت نفت یا انتقال به مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شود.

طرح اصلاح مصوبه مربوط به انتقال وظایف ساخت و توسعه راه‌های روستایی به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور نیز در این جلسه به تصویب رسید.

همچنین اعضا مصوبه قبلی این شورا درباره برنامه آموزش و تربیت مدیران آینده دستگاه‌های اجرایی را که سقف سن معرفی مدیران، به کانون های ارزیابی شایستگی های مدیریتی برای کسب گواهینامه مهارت های مدیریت حرفه ای را 45 سال قرار داده بود به نحوی اصلاح کردند که سقف سن مجاز برای معرفی مدیران پایه 45 سال، مدیران میانی 47 سال و مدیران ارشد 50 سال تعیین شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها