موج

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: شکایت آمریکا از ایران به شورای حکام مبنی بر نقض برجام خنده دار است.

ابوالفضل ابوترابی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: توافق برجام یک توافق بین المللی است که در شورای امینت سازمان ملل به تایید رسیده و همه طرف ها موظف شدند تا به تعهدات خود پایبند بوده و بر خلاف توافق برجام عمل نکنند.

وی افزود: اما از همان روز نخست امضای این توافق و زمانی که رییس جمهور ایران به صراحت اعلام کرد که همه تحریم ها برداشته می شود، آمریکایی ها به هر بهانه ای از اجرا تعهدات خود سرباز زده و حتی تحریم های دیگری به بهانه فعالیت های دفاعی و موشکی ایران، علیه ما اعمال کردند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: با روی کار آمدن ترامپ و حضور وی در کاخ سفید، آمریکا به طور کامل علیه برجام اقداماتی را انجام داد و حتی ترامپ اعلام کرد که این کشور به صورت یک جانبه از برجام خارج می شود.

ابوترابی گفت: آمریکایی ها تا به این لحظه نه تنها به تعهدات خود در برجام عمل نکردند، بلکه با خروج یک جانبه از این قرارداد بین المللی ، به همه ساز و کارهای بین المللی پشت پا زدند.

وی افزود: امروز آمریکا به صراحت اعلام کرده که از برجام خارج شده و خود را مقید به انجام هیچ تعهدی نمی داند. اما در کمال ناباوری می بینیم که ایران را متهم به نقض برجام می کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به شکایت آمریکا از ایران به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: این شکایت به طنز شبیه بوده و خنده دار است. معلوم نیست که آمریکایی ها در شورای حکام می خواهند چه حرفی را مطرح کنند. آیا می خواهند بگویند ایران به قراردادی که ما آن را پاره کرده ایم، پایبند نبوده است؟

ابوترابی در پایان تاکید کرد: این رفتار آمریکایی ها موجب شده که جهانیان از ترامپ به عنوان یک دیوانه یاد کرده و این کشور بیش از هر زمان دیگری در انزوای سیاسی دچار شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها