موج

مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج؛

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینستکس به طور قطع هیچ منافعی برای ایران ندارد و دولت نباید آن را قبول کند.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: متاسفانه پس از مدت های طولانی که ترامپ به صورت یک طرفه از برجام خارج شد و یک سال است که تمام تحریم ها علیه ایران را باز گردانده، دولت های اروپایی حاضر در توافق برجام، هیچ اقدامی برای عمل به تعهدات خود انجام نمی دهند.

وی افزود: بسیاری از دلسوزان و کارشناسان از ابتدا تاکید داشتند که اروپایی ها هرگز حاضر نمی شوند که منافع خود را به خطر انداخته و با زورگویی های آمریکا و دولت ترامپ مقابله کنند. اما متاسفانه هیچ یک از مسوولان دولت به هشدارهای دلسوزان توجه نمی کرد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: امروز و با گذشت مدت زمان بسیاری، برای همه واضح و آشکار شده است که اروپایی ها فقط به دنبال وقت کشی هستند و هرگز نمی خواهند قدمی در راستای تحقق منافع ایران و عمل به وعده های خود بردارند.

اروپایی ها به خاطر اینستکس که هیچ منفعتی برای ایران ندارد، بر سر ما منت نگذارند

ذوالنور با اشاره به طرح اینستکس که از سوی اروپایی ها مطرح شده است، گفت: اینستکس هیچ منافعی برای ایران ندارد و تنها یک طرح خامی است که اروپایی ها برای ظاهرسازی آن را ارائه داده اند و نمی تواند خواسته های ایران را برآورده کند.

وی بیان داشت: اگر اروپایی ها می خواستند که اینستکس به طور واقعی کار کند، باید شرایطی برای فروش نفت ایران و ارتباط ایران با شرکت های اروپایی برای تهیه نیازهای خود را فراهم می کردند.

وی افزود: دولت نباید با این طرح موافقت کند و اجازه ندهد که اروپایی ها به خاطر اینستکس که هیچ منفعتی برای ایران ندارد، بر سر ما منت بگذارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها