موج

کدخدایی:

سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح حمایت از مرمت و بازسازی بافت‌های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره برداران این بناها در جلسه امروز این شورا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از صداوسیما، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح حمایت از مرمت و بازسازی بافت‌های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره برداران این بناها در جلسه امروز این شورا خبر داد.

کدخدایی گفت: این طرح پیشتر در شورای نگهبان بررسی و چند ایراد به آن وارد و به مجلس شورای اسلامی بازگردانده شد که پس از اصلاح در دستور کار امروز این شورا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های امروز، طرح حمایت از مرمت و بازسازی بافت‌های تاریخ و فرهنگی، مغایر با شرع مقدس و قانون اساسی شناخته نشد. بر اساس ماده ۲ این طرح که درجلسه ۱۶ اردیبهشت ۹۸ مجلس به تصویب رسید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری موظف است با همکاری وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا حداکثر دو سال پس از تصویب این قانون، برای تکمیل، تعیین و ابلاغ محدوده بافت‌های تاریخی- فرهنگی همه شهرها و روستاهای تاریخی اقدام کند.

همچنین این سازمان باید با همکاری وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حداکثر دو سال پس از تصویب این قانون برای تهیه چارچوب طرح‌های ویژه حفاظت و احیای این بافت‌ها با رویکرد صیانت از ارزش تاریخی – فرهنگی و ارتقای کیفیت زندگی ساکنان این محدوده‌ها اقدام کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها