پزشکیان:

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: آمریکایی‌ها تصور می‌کردند با خروج از برجام، تشدید تحریم‌ها و تهدید نظامی، می‌توانند جمهوری اسلامی ایران را تسلیم خواسته‌های خود کنند، اما ملت ایران با مقاومت جانانه، طرح آمریکا را نقش بر آب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در دیدار با الیاس اوماخانوف معاون شورای فدراسیون روسیه با قدردانی از برگزاری همایش توسعه نظام‌های پارلمانی توسط دومای دولتی روسیه، ضمن اشاره به روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران و روسیه گفت: رایزنی‌ها و دیدارهای مستمر میان مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی دو کشور نشان دهنده عزم جمهوری اسلامی ایران و روسیه در گسترش ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه روابط پارلمانی فیمابین است.

وی ضمن تحلیل تحولات و تحرکات اخیر منطقه اعلام کرد که عامل تمامی ناآرامی‌ها و تنش‌های منطقه‌ای، آمریکا و عوامل آن در منطقه است.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه تنها دستاورد حضور آمریکا در منطقه، تشنج و تنش در منطقه است، گفت: بر همین اساس، روسیه و ایران به دلیل استمرار تهدیدات مشترک، باید بیش از گذشته با یکدیگر همکاری نزدیک داشته باشند.

پزشکیان تاکید کرد: آمریکایی‌ها تصور می‌کردند با خروج از برجام، تشدید تحریم‌ها و تهدید نظامی، می‌توانند جمهوری اسلامی ایران را تسلیم خواسته‌های خود کنند، اما ملت ایران با مقاومت جانانه، طرح آمریکا را نقش بر آب کرد.

وی همگرایی و انسجام کشورهای منطقه به ویژه همسایگان را راهبرد مناسبی برای مقابله با چالش‌ها و تجمیع تلاش‌ها مطرح کرد و گفت: کشورهای منطقه به خوبی می‌توانند امنیت منطقه‌ای را تأمین کنند و این آمریکا است که باید از منطقه خارج شود.

*تحریم‌ های آمریکا مغایر با تمام قواعد شناخته شده بین المللی است

نایب رئیس مجلس، تحریم‌ های ظالمانه آمریکا را مغایر با تمام اصول و قواعد شناخته شده بین المللی دانست و افزود: باتوجه به اینکه ایران و روسیه مورد تحریم های آمریکا هستند، باید دو کشور هرچه بیشتر به هم نزدیک شده و همکاری‌های خود را در عرصه منطقه‌ای و بین المللی گسترش دهند.

در این دیدار، یوسف داودی نماینده سراب هم حضور داشت ضمن اشاره به ظرفیت‌های همکاری دو کشور در زمینه اقتصادی و کشاورزی، خواستار همکاری استان‌های روسیه با استان آذربایجان شرقی شد که می‌تواند زمینه مناسبی برای همکاری در عرصه‌های مختلف فراهم کند.

الیاس اوماخانوف معاون شورای فدراسیون روسیه در دیدار با هیئت پارلمانی، اقدامات آمریکا ضد ایران و روسیه را محکوم کرد و گفت: آمریکا فقط زبان زور می فهمد؛ اقدام قاطع ایران در سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی درسی به یاد ماندنی به کاخ سفید بود و این اقدامات واشنگتن دقیقاً سیاست قلدری دولتی است و برای خنثی کردن آن، فقط زبان زور باید به کار گرفته شود، زیرا آمریکایی‌ها تنها زبان زور را می‌فهمند.

وی ضمن اشاره به ظرفیت‌های همکاری دو کشور و روند رو به گسترش آن، خواستار افزایش همکاری‌های اقتصادی و استانی شد و خاطرنشان کرد که پارلمان دو کشور می‌تواند زمینه تسهیل ارتباط بین بخش‌های مختلف دو کشور را فراهم کنند.

معاون شورای فدراسیون روسیه گفت: هر چه همکاری و همگرایی ایران و روسیه بیشتر شود، بهتر و برنامه ریزی شده تر می‌توان آمریکایی‌ها را به عقب راند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها