سرپرست وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با موج تاکید کرد:

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه هیچ کس حق ندارد تنها در قبال دریافت پول کارنامه دانش آموزان را تحویل دهد، گفت: با مدیران متخلف مدارس برخورد می کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سید جواد حسینی در حاشیه جلسه هیات دولت، با خبرنگار حوزه دولت موج گفتگو کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی از مدارس از والدین درخواست کمک های داوطلبانه کرده اند. اما در حال حاضر شنیده می شود که تعدادی از مدارس از تحویل کارنامه دانش آموزان به دلیل عدم پرداخت این کمک ها که گفته می شد داوطلبانه است، خودداری می کنند، گفت: هیچ مدرسه ای حق ندارد در قبال پرداخت پول، کارنامه دانش آموزان را تحویل داده و تا زمانی که پول دریافت نکرده، از ارائه کارنامه خودداری کند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: کمک هایی که والدین به مدارس دولتی ارائه می دهند، داوطلبانه بوده و اجباری در این زمینه نداریم و مدیران باید طبق قانون پس از آماده سازی کارنامه ها، آن را به والدین دانش آموزان تحویل دهند و نظارت های خوبی در این زمینه انجام می دهیم.

حسینی در پاسخ به پرسش مجدد خبرنگار موج مبنی بر اینکه چرا چنین ادعایی در فضای مجازی طی روزهای اخیر به طور گسترده مطرح شده است؟ گفت: بالاخره گستره فعالیت آموزش و پرورش بسیار گسترده است و اقشار مختلف جامعه را در بر می گیرد. ممکن است در نقطه ای مدیری تخلف کرده باشد، این به معنی تخلف در تمام مدارس نیست.

وی بیان داشت: از اینکه موضوعات مربوط به آموزش و پرورش از سوی مردم با حساسیت ویژه ای پیگیری می شود، استقبال می کنیم و از این انتقادها نیز همواره استقبال کرده ایم.

حسینی در پایان تاکید کرد: قاطعانه تاکید می کنم که باید کارنامه دانش آموزان به والدین تحویل داده شود و اگر شهروندان و رسانه ها، مستنداتی در این زمینه به آموزش و پرورش ارائه دهند، شخصا موضوع را پیگیری و با متخلفان برخورد خواهم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها