رئیس جمهور پیامی به کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور پیامی به کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد ارسال کرد.

متن پیام رئیس جمهور در کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد بدین شرح است:

فرهیختگان، مشاهیر و مهمانان گرامی؛ خداوند بزرگ و منان را شاکرم که به مناسبت این گردهمایی فرهنگی و علمی توفیق یافتم تا مراتب سلام خود را به شما و تمام کرد زبان کشور ابلاغ نمایم.

به گواهی تاریخ ایران عزیز علیرغم تنوع قومی و مذهبی و موقعیت ژیوپولوتیک خاص همواره پیروزمندانه توانسته از فراز و نشیب‌های مختلف به کمترین آسیب عبور کند.

عبوری پیروزمندانه که بیش از هر امر دیگری ناشی از همبستگی اقوام و مذاهب ایرانی است که در کنار گستره وسیع جغرافیایی و تاریخی چندین هزار ساله دل و جانشان در گرو ایران عزیز بوده است.

در این میان کردها همچون سایر اقوام ایرانی به عنوان قدیمی‌ترین و فرهنگی‌ترین اقوام کشور همیشه ایران را خاستگاه فرهنگی خوو دانسته و به تاریخ فرهنگ این مرزو بوم عشق ورزیده‌اند.

ما هرگز شهدای کرد که جانشان را برای حفظ کیان این مرزو بوم نثار کرده‌اند و نیز خدمات شایان فرهیختگان و ادیبان کرد به فرهنگ و ادب فارسی را از یاد نبرده و نخواهیم بر‌د.

بدیهی است همه ایرانی هستیم و همه اقوام در این سرزمین از احترام برخوردارند و هیچ تفاوتی بین اقوام وجود ندارند و این کنگره فرصتی برای تجلیل از همه اقوام ایرانی است که از حقوق شهروندی برخوردارند.

ضمن تقدیر و تشکر از کردزبانان کشور برگزاری این کنگره را فرصت می‌دانم برای شناخت مردمان مهربان که دل در گرو فرهنگ این مرز و بوم داشته‌اند، مجددا تشکر می‌نمایم.

حسن روحانی