موج

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت:

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: باید به مردم اطمینان داده شود که حضور آنها در انتخابات در نحوه اداره کشور تاثیرگذار است.

حجت الاسلام مصطفی درایتی در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری موج، در پاسخ به این پرسش که آیا اصلاح طلبان برای انتخابات آتی مجلس با لیست واحد وارد می شوند؟ گفت: در حال حاضر زود است که بخواهیم درباره فضای انتخابات کشور در چند ماه آینده صحبت کنیم. زیرا در حال حاضر فضای سیاسی کشور انتخاباتی نیست.

وی افزود: در جریان اصلاح طلب، اگر چه اختلاف نظرهای جدی وجود دارد، اما احتمال می رود که با گفتگوهایی که در حال آغاز بوده و در ماه های آینده نیز افزایش می یابد، به سمت وحدت نظر پیش برویم.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت متذکر شد: البته اگر این گفتگوها تبدیل به یک استراتژی مشخص نشود و نتوانیم طرح پخته ای را ارائه دهیم، احتمال دست یابی به وحدت در آستانه انتخابات کمرنگ می شود.

درایتی گفت: بنابراین برای پاسخگویی به این پرسش که آیا اصلاح طلبان در انتخابات مجلس آتی می توانند به اجماع و وحدت برسند، باید گفت که ما نیاز به اتخاذ یک استراتژی منسجم و هدفمند هستیم و در صورت عدم دستیابی به این استراتژی احتمال رسیدن به هدف اندک خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار موج که آیا انتقادهای مردم نسبت به عملکرد دولت و مجلس اصلاح طلب، در اقبال عمومی جامعه به این جریان در انتخابات مجلس اثر منفی نمی گذارد؟ گفت: اقبال مردم به یک جریان سیاسی به رویکردی که این جریان در انتخابات اتخاذ می کند، وابسته است.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت اظهار داشت: اگر رویکرد اصلاح طلبان با ضرورت های جامعه و انتظارات مردم همخوانی داشته و نیازهای مردم را برآورده کند، مردم از نامزدهای اصلاح طلب حمایت خواهند کرد.

درایتی با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه بخشی از جامعه احتمال دارد که در انتخابات مجلس شرکت نکنند، گفت: در حال حاضر تحرک و اشتیاقی برای انتخابات در جامعه دیده نمی شود و این موضوع تنها مختص به اصلاح طلبان نیست و در جناح مقابل نیز همین وضعیت وجود دارد.

وی تصریح کرد: بر اساس تجربه انتخابات گذشته، این موضوع نیز طبیعی است و همواره در آستانه انتخابات فضای سیاسی کشور گرم می شود. اما به هر حال باید انتقادات و نقطه نظرات جامعه را در نظر بگیریم.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در پایان گفت: امروز اگر می خواهیم مردم در انتخابات حضوری گسترده داشته باشند، باید به آنها اطمینان بدهیم که حضور آنها در پای صندوق های رای در نحوه اداره کشور تاثیر مستقیم دارد. تنها در این صورت است که مردم از شرکت در انتخابات استقبال می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها