رهبر شیعیان بحرین گفت: با قدرتی که جمهوری اسلامی ایران دارد و با وجود رهبری عالم و مقتدر در رأس این کشور، هیچ نگرانی بابت مرزها و امنیت ایران وجود نخواهد داشت و دغدغه امروز جمهوری اسلامی تنها برای کشور خود نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین ظهر امروز در نشست بررسی مسائل بحرین اظهار داشت: نور ایمان انسان را به سمت سازندگی دنیا و خلاقیت جهت خدمت به مردم هدایت می‌کند و باید در دانشگاه کنار علم به موضوع ایمان نیز توجه ویژه شود.

وی افزود: علم به انسان قدرت می‌دهد که شرایط را تغییر دهد ولی اگر این علم در کنار ایمان نباشد، به انسان ضرر می‌رسانند؛ علم و ایمان باید در کنار هم باشند تا باعث سازندگی شود و در دانشگاه قم ایمان و علم در کنار یکدیگر است و این بسیار ارزشمند است.

رهبر شیعیان بحرین بیان کرد: آمریکا امروز با تمام جهالت و دشمنی می‌خواهد در هر عقلی، قلبی و تفکری حضور داشته باشد و در مقابل آن یک جمهوری مبارک به نام جمهوری اسلامی ایرانی قرار دارد که نه با زورگویی بلکه با اخلاص و بشر دوستی می‌خواهد بر قلب‌ها، عقل‌ها و افکار نفوذ پیدا کند و این یک جنگ تمام عیار است.

*ایران برای مقابله با زورگویی آمریکا در حال فداکاری است

وی ادامه داد: ایران تصویر رحمت خداوند و قرآن است و امروز نقش مهمی در جهان اسلام دارد و اقدامات جمهوری اسلامی برای تمام جهان اثر بخش است؛ ایران برای پیروزی جهان اسلام و مقابله با زورگویی آمریکا در حال فداکاری است و هزینه این فداکاری را می‌دهد.

شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: با قدرتی که جمهوری اسلامی ایران دارد و با وجود رهبری عالم و مقتدر در رأس این کشور، هیچ نگرانی بابت مرزها و امنیت ایران وجود نخواهد داشت و دغدغه امروز جمهوری اسلامی تنها برای کشور خود نیست و دغدغه جهان اسلام را دارد.

شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: دانشگاهیان و اساتید دانشگاه مردان مؤثر در جنگ برابر سلطه آمریکا هستند و اقدامات آنان بسیار ارزشمند است و امیدواریم جمهوری اسلامی در این جنگ به پیروی کامل برسد که پیروزی انقلاب اسلامی، در کل جهان اثر بخش است.

*معامله قرن به فرصتی برای مبارزان بحرین بدل می‌شود

رئیس دانشگاه قم گفت: دشمنان اسلام با برگزاری اجلاسیه معامله قرن در بحرین به دنبال ضربه زدن به جنبش مقاومت هستند ولی قطعاً این موضوع برعکس خواهد شد و این تهدید به بزرگترین فرصت برای مسلمانان مبارز بحرین جهت رساندن صدای مظلومیت خود به سراسر جهان مبدل می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین عسکر دیرباز ظهر امروز در نشست بررسی مسائل بحرین که با حضور شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین در دانشگاه قم برگزار شد، عنوان کرد: با هدایت‌های شیخ عیسی قاسم، مبارزات مردم شریف بحرین علیه استکبار و ظلم حکومت آل خلیفه استمرار دارد و انشاءالله به زودی به نتیجه خواهد رسید.

وی افزود: دشمنان اسلام با برگزاری اجلاسیه معامله قرن در بحرین به دنبال ضربه زدن به جنبش مقاومت هستند ولی قطعاً این موضوع برعکس خواهد شد و این تهدید به بزرگترین فرصت برای مسلمانان مبارز بحرین جهت رساندن صدای مظلومیت خود به سراسر جهان مبدل می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: آل سعود و آل خلیفه نماینده استکبار و صهیونیست جهانی هستند و با اتحاد یکپارچه مسلمانان توطئه‌های آنان بی ثمر خواهد شد و پیروزی نهایی برای مسلمانان راستین خواهد بود.

وی با معرفی دانشگاه قم و ویژگی‌های آن، تصریح کرد: از ابتدای تأسیس دانشگاه قم، بخش آموزشی و مدیریتی خواهران به صورت مستقل اداره می‌شود و تلاش بر این است که این سنت حسنه حفظ شود؛ این موضوع یکی از ویژگی‌های برجسته دانشگاه قم است.

وی افزود: مستقل بودن فضای آموزشی باعث شده که دانشجویان در محیطی مناسب‌تر از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و علمی پرورش پیدا کنند و فارغ التحصیلان این دانشگاه توانسته‌اند در سطح کشور به افتخارات مناسبی دست یابند.

رئیس دانشگاه قم بیان کرد: تلاش همه دانشگاهیان بر این بوده است که فضای فرهنگی و معنوی بر دانشگاه حاکم باشد و این موضوع در اولویت برنامه‌های دانشگاه قرار دارد، همچنین در رأس مدیریتی این دانشگاه چندین نفر از اعضای جامعه مدرسین حضور دارند و در پیشبرد اهداف، دانشگاه را یاری می‌کنند.