نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از اقدام اخیر رئیس قوه‌قضاییه درباره 63 حساب بانکی این قوه تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی مطهری عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به توضیحات رئیس قوه قضاییه درباره شفاف‌سازی حساب‌‎های این قوه، گفت: توضیحات رئیس قوه قضاییه مبنی بر اینکه درآمد و هزینه کرد حساب‌های قوه قضاییه در پایان هر سال به اطلاع عموم می‌‎رسد، رویکرد مثبتی است که اخیراً از سوی آقای رئیسی عنوان شد.

وی افزود: اساساً سؤال مجلس و محمود صادقی از قوه قضاییه نیز همین مسئله بود که صورت هزینه‌کرد این حساب‌ها و سود ناشی از آن به مجلس اعلام شود که رئیس پیشین قوه قضاییه این سؤال را برنتابید و آن را توهین به خود تلقی و علیه آقای صادقی اعلام جرم کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس، ادامه داد: نیت مجلس این بود که هزینه کرد این حساب ها شفاف شود و قول رئیس قوه قضاییه برای شفاف سازی در این حوزه جای تقدیر دارد.

63 حساب قوه قضاییه عدد درستی نبود که اعلام شد

براساس این گزارش، به تازگی رئیس قوه قضاییه درباره سرنوشت 63 حساب بانکی و اینکه آیا این حساب‌ها تعیین تکلیف شده است یا خیر، گفته بود که"63 حساب عدد درستی نبود که اعلام شد. این حساب‌ها یک امکانی بود تا در جایی که بودجه مصوب مشکلات را حل نمی‌کند برای ارائه خدمات استفاده شود".

رئیسی افزود: به‌دلیل همین ذهنیت‌ها، این حساب‌ها را به 5 حساب تقلیل دادیم و در گام بعدی قصد داریم در پایان هر سال درآمد و هزینه‌های این حساب‌ها را به‌ صورت شفاف به‌ اطلاع عموم مردم برسانیم تا شفافیت ایجاد شود، تاکنون هم این حساب در اختیار رؤسای قوه قضاییه بوده است، البته در گذشته چک‌ها با یک امضا صادر می‌شد، اما از روزی که به قوه قضاییه آمدم، قرار شده چک‌ها با سه امضا وصول شود.