وزیر نیرو گفت: قرارداد صادرات برق به عراق تا پایان سال میلادی جاری اعتبار دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری موج، رضا اردکانیان در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار موج و در پاسخ به این پرسش که پرونده صادرات برق ایران به عراق در چه شرایطی است؟ گفت: تبادلات انرژی ایران با کشورهای همسایه منحصر با عراق نیست و با همه کشورهای همسایه تبادل انرژی داریم.

وی اظهار داشت: در مواردی که کشورهای همسایه نیاز به انرژی خود ندارند، ما از آنها انرژی وارد می کنیم و در مواردی که ما مازاد نیاز داریم، به این کشورها انرژی صادر می کنیم و عراق نیز یکی از کشورهایی است که با ایران تبادل انرژی دارد.

وزیر نیرو در پاسخ به این پرسش که آیا فشارها و تهدیدهای آمریکا علیه منافع ملت ایران در این قرارداد تاثیری داشته است؟ گفت: ما قراردادی با عراق داریم که شامل یک مجموعه همکاری ها با صنعت برق این کشور می شود. بخشی از این قرارداد مربوط به صادرات برق ایران به عراق است و قرارداد فوق تا پایان سال میلادی جاری اعتبار دارد.

اردکانیان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه این آیا طلب های ایران بابت صادرات برق به عراق وصول شده است؟ نیز گفت: این طلب ها مطابق با توافق و برنامه ریزی صورت گرفته، در حال وصول است.