سخنگوی دولت گفت: نگران معیشت مردم هستیم و برای رفع مشکلات تلاش می کنیم.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت موج، علی ربیعی امروز در نشست خبری به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه آیا دولت از مشکلات اقتصادی مردم خبر دارد یا خیر ؟ و همچنین نحوه هزینه کرد چهارده میلیارد دلار بودجه واردات کالاهای اساسی چگونه بوده است؟ گفت: از میزان چهارده میلیارد دلار بودجه اختصاص داده شده مبلغ یک میلیارد دلار برای واردات لاستیک و کاغذ در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین 10 میلیارد دلار صرف واردات کالاهای اساسی میشود ضمن اینکه 3 میلیارد دلار هم در اختیار وزارت بهداشت برای تأمین دارو اختصاص یافته است.

سخنگوی دولت اظهار داشت: طی سه ماهه ابتدای سال جاری میزان واردات نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

ربیعی تأکید کرد: برخلاف نظر کسانی که ادعا دارند و می گفتند باید ارز دولتی قطع شود دولت تأکید دارد که این ارز را پرداخت می کند و اگر ارز دولتی قطع میشد تورمی حدود 12 درصد بیشتر از تورم فعلی را باید تحمل می کردیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه تحریم ها فشار ریادی به اقتصاد کشور وارد کرده است گفت: متأسفانه اقتصاد ما متکی به درآمدهای نفتی است ضمن اینکه ساختار مالیات ها نیز به نوعی به واردات نفت اتکا دارد، اما دولت تمام تلاش خود را انجام می دهد تا مشکلات اقتصادی کاهش یابد و اثرات این تلاش ها را در جامعه می بینیم.

ربیعی اظهار داشت: سازمان های بین المللی اعتقاد دارند که در سال آینده رشد اقتصادی کشور از حالت منفی خارج میشود.

وی افزود: در بحث مقابله با گرانی و تورم شوک های ارزی در حال تخلیه است و همین امر باعث کاهش قیمت ها شده است البته این حرف به معنی ارزان شدن نیست بلکه تلاش کردیم تا قیمت ها گران تر نشود.

وی در واکنش به سوال خبرنگار موج مبنی بر اینکه آیا دولت از حال مردم خبر دارد؟‌ ادامه داد: فشار روی حقوق بگیران بالا است دهک های میانی ممکن است به پایین سقوط کنند و ما باید مراقب زندگی مردم باشیم. تمام تلاش دولت در همین چهارچوب متمرکز شده است .

سخنگوی دولت ادامه داد: نگران معیشت مردم هستیم و معتقدیم نباید اجازه دهیم سفره های مردم تهی شود. البته باید بدانیم که تحریمهای بی سابقه ای را متحمل می شویم. وی در پایان گفت: اگر تدبیرهای دولت نبود قیمت ها گران تر میشد.