عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: متاسفانه تاکنون دولت هیچ اقدامی برای ساماندهی بازار مسکن انجام نداده است.

علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: متاسفانه با افزایش قیمت ارز ، تورم شدیدی به کشور تحمیل شد که این افزایش قیمت ها قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه را دچار مشکلات لاینحل و اساسی کرده است.

وی افزود: افزایش قیمت ها به نحوی است که حتی قشر متوسط جامعه نیز با مشکلات زیادی روبرو شده و امروز بخش مهمی از جامعه توان پرداخت هزینه های روزمره را ندارند.

نماینده اراک در مجلس تصریح کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که به اقتصاد و معیشت خانواده های ایرانی آسیب جدی وارد کرده، موضوع افزایش قیمت مسکن و افزایش اجاره بها است.

کریمی افزود: در شرایطی که حقوق کارمندان و کارگران کشور 400 هزار تومان افزایش پیدا کرده، در شهرهای بزرگ و کلانشهرها، اجاره بها نزدیک به یک میلیون تومان گران تر شده است.

وی گفت: بسیاری از خانواده های ما به ویژه زوج های جوان مجبور هستند که زن و شوهر دو شیفت کار کنند و حقوق کامل یکی از آنها در شهرهای بزرگ فقط برای اجاره مسکن هزینه می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: متاسفانه مسوولان ما فقط نظاره گر وضعیت بازار مسکن هستند و دلال ها و مالکان هر قیمتی که بخواهند تعیین می کنند و هیچ کس برای مقابله با آنها اقدامی انجام نمی دهد.

کریمی گفت: دولت برای کنترل بازار مسکن و کاهش قیمت مسکن و اجاره بها هیچ اقدامی انجام نمی دهد و هیچ برنامه ای نیز برای این امر ندارد.

وی بیان داشت: تاکنون نمایندگان مختلف تذکرات بسیاری به وزیر راه و شهرسازی درباره وضعیت بازار مسکن ارائه داده اند و از وی سوالاتی را مطرح کرده اند، اما پاسخ قاطعی دریافت نکرده اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر وضعیت بازار مسکن به همین صورت ادامه پیدا کند، بخش زیادی از جامعه به ویژه کارگران و کارمندانی که مستاجر هستند، تابستان بسیار سختی در پیش داشته و مجبور به مهاجرت به حاشیه شهرها می شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها