نماینده ارومیه در مجلس گفت: دولت با وزرای سیر و پیر و خسته توان خدمت به مردم را ندارد.

نادر قاضی پور در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: دولت با وزرای سیر و پیر و خسته، توان خدمت به مردم پرانرژی و متواضع ایران را ندارد. به عنوان مثال: مجلس برای سال 98 مبلغ 14 میلیارد دلار بودجه در اختیار دولت قرار داد تا با استفاده از این بودجه، کالاهای اساسی مردم تهیه و توزیع شود.

وی افزود: اکنون که وارد چهارمین ماه سال شده ایم، هیچ گزارشی درباره نحوه هزینه کرد این بودجه، میزان کالاهای اساسی خریداری شده و نحوه توزیع آن به مجلس ارائه نشده و دولت تاکنون گزارشی در این زمینه ارائه نکرده است.

نماینده ارومیه در مجلس تصریح کرد: دولت باید با استفاده از این بودجه 14 میلیاردی، حداقل شش کالای اساسی که شامل روغن، قند و شکر، برنج، گوشت و لبنیات می شود را وارد و در جامعه توزیع کند.

قاضی پور افزود: بخشی از این بودجه نیز باید صرف تهیه کالاهای فوق از تولید داخلی و توزیع آن در جامعه شود که متاسفانه هیچ گزارشی در این زمینه نداریم.

وی گفت: علت این است که دولت هیچ اعتقادی به ضرورت حمایت از مردم مستضعف و کم درآمد جامعه نداشته و برنامه ای برای حمایت از این اقشار ندارد.

نماینده ارومیه در مجلس تاکید کرد: برای زندگی عادی افراد در یک جامعه نیاز به 18 قلم کالا داریم که از این تعداد، 6 قلم کالا که عبارت است از روغن، قند و شکر، برنج، گوشت و لبنیات بسیار حیاتی است و اگر این کالاها در جامعه نایاب شود، زندگی روزمره مردم با مشکل روبرو می شود.

دولت با وزرای سیر و پیر و خسته، توان خدمت به مردم پرانرژی و متواضع ایران را ندارد

قاضی پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش قیمت کودهای شیمیایی در کشور گفت: طی روزهای اخیر مطلع شدیم که قیمت کود شیمیایی سه برابر شده است. مثل اینکه عده ای می خواهند در این کشور کشاورزان را فلج کنند و دولت هیچ واکنشی نشان نمی دهد.

وی تاکید کرد: به طور قطع دولت با وزرای سیر و پیر و خسته، توان خدمت به مردم پرانرژی و متواضع ایران را ندارد و باید چاره ای جدی در این زمینه اندیشیده شود.

نماینده ارومیه در مجلس گفت: به عنوان نمونه در برنامه ششم توسعه مقرر شده است تا دولت برای روستاییان مسکن پیش بینی کند. امروز دولت باید به مردم گزارش دهد که تکلیف این قانون چه شد؟