عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر آمریکا باز هم پهباد جاسوسی به ایران بفرستد، آن را ساقط می کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدحسین نقوی حسینی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سیاست ایران در عرصه بین المللی کاملا مشخص و روشن است و این سیاست ها را بارها اعلام و اجرای آن را با قاطعیت پیگیری می کنیم.

وی افزود: این سیاست ها عبارت است از اینکه ما بر سر منافع خود معامله نمی کنیم، اگر کشورهای دیگر با احترام با ایران برخورد کنند، به آنها احترام می گذاریم و هرگونه تجاوزی را با سخت ترین واکنش ها، پاسخ می دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: بارها به طرف های غربی و دشمنان خارجی ایران پیام داده ایم که ایران هیچ زمانی به دنبال جنگ و آشوب و تنش نیست، اما اگر بخواهید عزت ما را نادیده گرفته و به آب و خاک و ناموس و وطنمان تجاوز کنید، لحظه در پاسخ محکم به شما غفلت نخواهیم کرد.

نقوس حسینی افزود: اقتدار ایران در حوزه دفاعی را بسیاری از کشورها از نزدیک لمس کرده اند و کسانی هم که تاکنون با ما برخوردی نداشته اند، بهتر است که ایران را تهدید نکرده و به فکر امتحان کردن قدرت ایران نباشند.

وی با اشاره به هدف قراردادن پهباد جاسوسی آمریکا توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: همانطور که فرماندهان دفاعی ایران گفته اند، ایران بارها نسبت به تجاوز به آسمان کشورمان توسط آمریکایی ها، به آنها هشدار و اخطار داده بود که توجهی نکردند. از این پس رفتار ایران نسبت به تجاوزها، برخورد قاطع است و دیگر در برابر تجاوزات آشکار و بر خلاف حقوق بین الملل سران کاخ سفید و نظامیان آمریکایی سکوت نمی کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: بنابراین اگر آمریکایی ها باز هم پهباد جاسوسی به ایران بفرستند، این پهبادها را ساقط می کنیم و ثابت کرده ایم که در این مسیر هیچ هراسی از تهدید آمریکایی ها نداریم.