موج

وزیر کشور:

وزیر کشور گفت: حق مردم است که بدانند کدام دستگاه‌ها چه کاری انجام داده‌اند. خزانه بخش دیگری است که نتوانسته مانند سایر دستگاه‌ها پیش بیاید و انتظار داریم خزانه با سرعت کار خود را پیش ببرد.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌ زده که صبح امروز برگزار شد، گفت: همه مسئولان مربوطه در سیل از ابتدا وقت خود را گذاشتند تا این مسئله مدیریت شود. در مرحله مقابله، به نسبت حجم سیل تلاش شد که در همه حوزه‌ها خسارات به ویژه خسارت های جانی به حداقل برسد.

وزیر کشور ادامه داد: در مرحله امداد و نجات با کمک مردم و دستگاهها، دستگاه ها کارنامه قابل قبولی داشتند و بار اصلی روی دوش مردم بود. ما در مرحله سوم یعنی مرحله بازسازی قرار داریم، دولت تمام مصوباتی که در این باره بوده را تصویب کرده است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: آماده سازی ارزشیابی خسارات به خوبی انجام شده و دستگاه‌ها کار ارزیابی و آماده سازی گزارشات را آنجا دادند. در اجرای عملیات و در تامین وسایل معیشیتی کار خوبی صورت گرفت و ستاد اجرایی حضرت امام(ره) و هلال احمر نیز اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

95 درصد اسکان موقت سیل‌ زدگان انجام شده است

وی اضافه کرد: درحوزه بهداشت و درمان نگران بودیم که با بیماریهای واگیردار وسیع مواجه شویم ولی دستگاه‌های متولی کارخود را خوب انجام دادند و تا الان با اپیدمی بیماری مواجه نبودیم. برخی دستگاه‌ها هم مانند بنیاد مسکن جلوتر از آنچه باید می‌بودند کار کردند و بحث اسکان موقت را بیش از 95 درصد انجام دادند.

کوتاهی بانک‌ها در پرداخت مطالبات مناطق سیل‌زده قابل پذیرش نیست

وزیر کشور ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در شناسایی  واحد‌های آسیب‌دیده گفت: متاسفانه علیرغم جلسات متعدد که با بانک‌ها گذاشته شده، قرار بود تا آخر خرداد همه قراردادها منعقد شود و پرداخت‌ها صورت بگیرد ولی بانک‌ها در این زمینه عقب هستند. بانک‌ها علت را تغییر نوع پرداخت عنوان کردند که دولت آن را تامین کرده است.

سازمان برنامه را به عنوان دستگاه تشخیص دهنده اولویت‌ها می‌دانیم

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: حق مردم است که بدانند کدام دستگاه‌ها چه کاری انجام داده‌اند. خزانه بخش دیگری است که نتوانسته مانند سایر دستگاه‌ها پیش بیاید و انتظار داریم خزانه با سرعت کار خود را پیش ببرد. سیل‌زدگان در اولویت هستند و مردم در دمای 50 درجه زندگی می‌کنند. ما سازمان برنامه را به عنوان دستگاه تشخیص دهنده اولویت‌ها می‌دانیم.

وی ادامه داد: در لرستان با سرما در آینده نزدیک روبرو خواهیم بود و در خوزستان با کشت مواجهیم. در این قرارگاه با دستور رئیس‌جمهور و فرمایش مقام معظم رهبری کار انجام می‌دهیم و باید سرعت کارها را بالا ببریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها