عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سیاست ترامپ این است که با همدستی کشورهای عربی در منطقه جنجال آفرینی کرده و آن را به گردن ایران بیاندازد.

سید قاسم جاسمی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: در ماه های اخیر شاهد بودیم که ترامپ به طور مرتب علیه ایران توطئه می کرد و این سیاست خصمانه همچنان ادامه دارد.

وی افزود: از سوی دیگر ترامپ تلاش می کند که خود را مشتاق مذاکره با ایران معرفی کند. به همین دلیل از یک سو تحریم ها را افزایش داده و علیه ما توطئه می کند و در همان زمان مدعی آمادگی برای مذاکره می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: البته در این سیاست هم ثبات قدم ندارد. همه شاهد بودیم که بارها اعلام کرد که آماده مذاکره با ایران است و حتی شماره تلفن داد، اما زمانی که رهبری عظیم الشان انقلاب به صراحت تاکید فرمودند هیچ مذاکره ای با آمریکا انجام نمی دهیم، حرفش را تغییر داد و گفت ما نیز آمادگی مذاکره نداریم!

جاسمی گفت: ترامپ به دلیل این رفتارهای متناقض در جامعه بین المللی منزوی شده و نتوانست کشورهای جهان به ویژه اروپایی ها را با خود همراه کند و تنها چند کشور کوچک منطقه با او همدست شده اند.

وی بیان داشت: به همین دلیل تلاش می کند تا با سناریوپردازی و صحنه سازی، دیگر کشورها را با خود همراه کند. یکی از این سناریوها، ایجاد جنجال در منطقه و انداختن آن به گردن ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: به عنوان نمونه چند ماه قبل در بندر فجیره به دو کشتی حمله شد. بلافاصله و بدون هیچ تحقیقی آمریکایی ها اعلام کردند که کار ایران است.

جاسمی ادامه داد: در زمان سفر نخست وزیر ژاپن به ایران نیز دو کشتی که محموله ژاپنی ها را حمل می کرد، در دریای عمان مورد حمله قرار گرفت و در حالی که هیچ فردی به کشتی ها هنوز نزدیک هم نشده بود، آمریکایی ها گفتند ما تحقیق کردیم و متوجه شدیم کار ایران است!

وی در پایان تاکید کرد: البته جهانیان آگاه شده اند و افکار عمومی جهان به خوبی با این شیوه ها آشنایی داشته و فریب ترامپ و سران درغگوی کاخ سفید را نمی خورند.