عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اتهام زنی آمریکایی ها به ایران در مورد حمله به دو کشتی در دریای عمان، ابلهانه است.

مرتضی صفاری نطنزی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: در زمان سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و در حالی که همه نگاه ها به تهران بود، ناگهان خبر می رسد که به دو کشتی در دریای عمان حمله شده که اتفاقا این دو کشتی محموله هایی را برای کشور ژاپن حمل می کردند.

وی افزود: بلافاصله آمریکایی ها اعلام می کنند که ایران عامل این حمله ها بود و رسانه های غربی نیز این اتهام زنی آمریکایی ها را به طور گسترده پوشش می دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: آمریکایی ها فیلمی تقطیع شده و نامفهوم را به نمایش گذاشته و با استناد به این فیلم که هیچ چیزی را ثابت نمی کند، مدعی می شوند که ایران پشت حمله به دو کشتی در دریای عمان قرار دارد.

صفاری نطنزی گفت: این اتهام زنی آمریکایی ها به ایران به طور قطع ابلهانه است و شاهد هستیم که حتی متحدان آمریکا در اروپا و منطقه خاورمیانه نیز چنین اتهام زنی ابلهانه ای را جدی نمی گیرند.

وی بیان داشت: به نظر می رسد که آمریکایی ها به دنبال اجرای سناریویی هستند تا ایران را متهم به اخلال در نظم بین المللی کرده و از این طریق توطئه های جدیدی علیه کشورمان را طراحی و اجرا کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: البته آمریکایی ها به اهداف شوم خود نخواهند رسید، زیرا امروز جامعه جهانی آگاه شده و فریب بازی های آمریکایی ها را نخواهند خورد.

صفاری نطنزی گفت: در دوره ای سران کاخ سفید با دروغ پردازیی هایی چون وجود سلاح های کشتار جمعی در عراق و ... توانستند به چند کشور منطقه حمله نظامی کرده و برخی از کشورها را هم با خود همراه کنند، اما امروز دیگر کسی فریب این بازی ها را نمی خورد.