موج

عضوهیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس:

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس گفت: متاسفانه به دلیل اشکالات ساختار نظام مالیاتی کشور، بخش مهمی از پردرآمدها مالیات نمی پردازند.

امیر خجسته در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: یکی از اهداف کلان کشور در حوزه اقتصادی، کاهش و قطع وابستگی بودجه به فروش نفت و به ویژه خام فروشی است.

وی افزود: در سال های گذشته کارهای خوبی در این حوزه انجام شده و موفقیت هایی نیز به دست آورده ایم، اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله طولانی در پیش داریم و باید از تمام ابزارهای مورد نیاز جهت قطع وابستگی به نفت استفاده کنیم.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس تصریح کرد: اگر اقتصاد کشور تا این اندازه به نفت وابسته نبود، دولت های غربی نمی توانستند با تحریم فروش نفت، اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار دهند. بنابراین ما چاره ای نداریم به غیر از اینکه وابستگی بودجه به نفت را قطع و یا حداقل کاهش دهیم.

خجسته گفت: یکی از راه های رسیدن به این هدف، اصلاح ساختار نظام مالیاتی کشور است. ما اگر بتوانیم به طور دقیق و به درستی مالیات قانونی را از مردم اخذ کنیم، بخش مهمی از مشکلات مالی کشور کاهش می یابد.

وی افزود: این در حالی است که نظام مالیاتی کشور مشکلات ساختاری زیادی دارد و در حال حاضر کارگران و کارمندان هستند که به طور مرتب و صحیح مالیات خود را پرداخت می کنند. آنهم به این دلیل که حقوق آنها در اختیار ما است و پیش از واریز حقوق، مالیات را از آنها کسر می کنیم.

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس گفت: این در حالی است که بخش مهمی از پردرآمدهای ما به دلیل خلع های قانونی و یا رفتارهایی مانند حساب سازی و جعل، مالیات خود را پرداخت نکرده یا حداقل مالیات را می پردازند.

خجسته تاکید کرد: اگر می خواهیم شرایط اقتصادی کشور را سامان دهیم، باید نظام مالیاتی را اصلاح کنیم. به عنوان نمونه اقداماتی از جمله اخذ مالیات از خانه های خالی و یا فروش سکه اقدام مطلوبی است که باید با جدیت پیگیری و اجرا شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها