رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: در مهلت قانونی برای استعفای متقاضیان حضور در انتخابات مجلس ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و 10 نفر از فرمانداران استعفا داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، جمال عرف ،  رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: در مهلت قانونی برای استعفای متقاضیان حضور در انتخابات مجلس ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و 10 نفر از فرمانداران استعفا داده‌اند و هیچ‌کدام از استعفاها صوری نبوده و بلافاصله افراد دیگری جایگزین این نفرات خواهند شد.

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس نص صریح قانون، کسی حق استفاده از امکلانات دولتی برای تبلیغ  له و یا علیه کسی را در انتخابات ندارد، افزود: نظارت‌ها به‌صورت مستمر انجام شده و با افراد متخلف برابر قانون برخورد شده و قطعا در تایید صلاحیت‌ها این موارد نیز لحاظ خواهد شد.

این مسئول همچنین به موضوع برگزاری الکترونیکی انتخابات نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در دوره قبل، انتخابات در 39 حوزه به‌صورت الکترونیک برگزار شد و در این دوره نیز در حال رایزنی هستیم و در صورت تایید انتظار داریم در همین تعداد از حوزه‌ها انتخابات به‌صورت الکترونیکی برگزار شود، هر چند دولت آمادگی دارد وارد انتخابات تمام‌الکترونیک شود.