وزیر امور خارجه بار دیگر حضور خود را برای پاسخگویی به پرسش ملی چند نماینده در مجلس به تاخیر انداخت.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف که این روزها مشغول انجام دیدارهای دیپلماتیک بسیار مهمی است، هم زمان با انتقادهایی نیز روبرو است.

بخش مهمی از این انتقادها را نمایندگان مجلس مطرح کرده و تاکید دارند که وزیر امور خارجه باید برای پاسخگویی در مجلس حاضر شود.

چند هفته ای است که سوالات ملی سه نماینده مجلس در دستور کار هفتگی خانه ملت قرار می گیرد، اما ظریف به دلیل مشغله کاری در صحن علنی مجلس حاضر نمی شود.

این هفته نیز سوالات مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر، عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم نقده، اشنویه و محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه از وزیر امور خارجه در دستور کار قرار داشت و قرار بود که ظریف روز گذشته در صحن علنی برای پاسخگویی حاضر شود، اما به دلیل حضور وزیر خارجه آلمان در ایران، به مجلس نیامد.

به همین دلیل بررسی این سوالات به جلسه امروز موکول شد. ابتدا اعلام شد که ظریف ساعت 8 صبح در مجلس حاضر می شود. سپس این ساعت به 10 تغییر کرد و در نهایت اعلام شد که ظریف بار دیگر نمی تواند در صحن علنی مجلس حاضر شود.

البته با توجه به حضور وزیر خارجه آلمان در ایران و همچنین سفر نخست وزیر ژاپن که صبح فردا انجام می شود، ظریف دلایل قابل قبولی برای عدم حضور خود در مجلس دارد.

در همین رابطه علیرضا رحیمی عضو هیات رییسه مجلس به خبرنگار موج گفت: عدم حضور ظریف در مجلس با هماهنگی صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: به صورت رسمی از سوی وزارت خارجه از مجلس درخواست شد که طرح سوال از آقای ظریف به تاخیر بیافتد. ما نیز طبق قانون این موضوع را با نمایندگان سوال کننده در میان گذاشته و آنها نیز موافقت کردند.

عضو هیات رییسه مجلس در پایان گفت: هفته آینده بار دیگر طرح سوال از ظریف را در دستور کار قرار می دهیم و امیدواریم وزیر خارجه در جلسه حضور یابد.