طراح طرح تاخیر در برگزاری کنکور سراسری گفت: دستگیری تعدادی از تجمع کنندگان مقابل سازمان سنجش را پیگیری می کنم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، بر اساس اطلاعات منتشر شده در فضای مجازی، روز گذشته تعدادی از دانش آموزان مناطق سیل زده با حضور در مقابل سازمان سنجش ، خواستار تاخیر در برگزاری کنکور شدند.

این دانش آموزان معتقد هستند که زندگی سخت ماه اخیر در کانکس ها و چادرها و در شرایط بدی جوی و مبارزه با سیل، آنها را از مطالعه باز داشته و نتواستند همراه دیگر دانش آموزان سراسر کشور، خود را برای کنکور سراسری آماده کنند.

اخبار تایید نشده در رسانه های مجازی مدعی است که در این تجمع دو نفر از نمایندگان دانش آموزان تجمع کننده به نام های بنیامین بلوچی و امین عماری دستگیر شده اند.

البته این دو نفر دانش آموز نیستند و گفته می شود که یکی از آنها مستندساز و دیگری مشاور تحصیلی بوده و معلوم نیست که به چه دلیل آنها در تجمع مقابل سازمان سنجش شرکت کرده اند.

در همین ارتباط خبرنگار خبرگزاری موج با هدایت الله خادمی نماینده مردم ایذه در مجلس و طراح طرح دو فوریتی تاخیر در برگزاری کنکور گفتگویی انجام داد.

خادمی اظهار داشت: متاسفانه دانش آموزان ساکن مناطق سیل زده با مشکلات بسیاری روبرو هستند و نتوانستند همراه با دیگر دانش آموزان، خود را برای حضور در کنکور آماده کنند.

وی افزود: در بسیاری از مناطق سیل زده به ویژه روستاها، یا مدارس تخریب و یا تبدیل به مکانی برای اسکان خانواده های سیل زده شده است. کتاب و دفتر و جزوات دانش آموزان نیز در سیل از بین رفته است. این دانش آموزان حتی دسترسی به کتاب های ابتدایی هم نداشته اند. ضمن اینکه از سخت افزارها مانند دسترسی به مدرسه و معلم نیز محروم بوده اند.

نماینده مردم ایذه در خانه ملت تصریح کرد: به همین دلیل طرح دو فوریتی تاخیر در برگزاری کنکور را تقدیم مجلس کردم، اما متاسفانه با فوریت آن در صحن علنی موافقت نشد و طرح به خودی خود از دستور خارج شد.

خادمی گفت: به عنوان یک نماینده مردم، شرایط این دانش آموزان و خانواده های آنها را درک می کنم و در حد توان برای حل مشکل آنها اقدام کردم، اما متاسفانه نمایندگان دیگر و همچنین دولت و سازمان سنجش، همراهی نکردند.

وی درباره تجمع روز شنبه برخی از دانش آموزان مقابل سازمان سنجش نیز گفت: اطلاع دقیقی از این تجمع ندارم. تنها از طریق برخی از پیامک ها و همچنین فضای مجازی مطلع شدم که روز شنبه تعدادی از دانش آموزان مناطق سیل زده مقابل سازمان سنجش تجمع کرده و دو نفر از نمایندگان آنها نیز دستگیر شده اند.

طراح طرح تاخیر در برگزاری کنکور افزود: انتظار داریم که دستگاه های مربوطه در خصوص این تجمع و همچنین دستگیری دو نفر اطلاع رسانی کنند.

خادمی گفت: در حال پیگیری این موضوع هستم، اما هنوز دستگاه های مربوطه درباره دلیل دستگیری این افراد توضیحاتی ارائه نداده اند و برای من مشخص نیست که جرم این افراد چه بوده است. باید منتظر نظر رسمی دستگاه و مقامات مسوول بود.

وی در پایان بیان داشت: انتظار این است که سازمان سنجش و وزارتخانه های مربوطه، شرایط دانش آموزان مناطق سیل زده را درک کرده و با آنها همراهی لازم را داشته باشند.