عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، بار دیگر ثابت کرد که سران کاخ سفید فریبکار هستند.

مسعود گودرزی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: سران کاخ سفید با تمام توان برای ضربه زدن به ملت ایران به میدان آمده اند و در این راه دست به هر جنایتی می زنند.

وی افزود: یکی از شگردهای دولت ترامپ این است که سیاست های ظالمانه و زورگویانه خود را با استفاده از ابزارهای رسانه ای، به جهانیان اینگونه القا کرده و اینگونه وانمود می کند که طرف مقابل آمریکا مقصر بوده و دولت ترامپ تمام توان خود را برای جلوگیری از تنش به کار بسته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به عنوان نمونه ترامپ پس از به قدرت رسیدن، یکی از نخستین کارهایی که انجام داد، این بود که توافق بین المللی برجام را نادیده گرفت و آمریکا را به صورت یک جانبه از این توافق خارج کرد.

گودرزی گفت: این اقدام به طور قطع از نظر قوانین بین المللی محکوم است، زیرا توافق بین المللی برجام به تایید شورای امنیت سازمان رسیده و قطعنامه ای رسمی در این زمینه صادر شده است.

وی بیان داشت: به همین دلیل تیم فریب کاخ سفید به کار افتاده و تلاش دارند با استفاده از ابزارهای رسانه ای خود، به افکار عمومی جهان اینگونه القا کنند که ایران مقصر خروج آمریکا از برجام بوده و ما به تعهدات خود عمل نکرده ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: به همین دلیل ترامپ و وزیر خارجه فریبکار آمریکا به طور مدام می گویند که خواستار مذاکره با ایران هستند. حتی در یک شوی تبلیغاتی می گویند شماره تماسی را به تهران ارسال کرده و خواستار تماس با ایران هستند.

گودرزی ادامه داد: پس از این رفتارهای تبلیغاتی، آمریکایی ها به گوشه و کنار جهان سفر کرده و مدام می گویند که با ایران سر جنگ ندارند و خواستار مذاکره هستند. اما در همان حال تحریم های جدیدی آمریکا علیه ایران را اعمال می کنند.

وی با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران که به حوزه شرکت های پتروشیمی مربوط می شود، گفت: این تحریم ها بار دیگر سران کاخ سفید فریبکار هستند و نمی خواهند دست از رفتارهای خصمانه خود بردارند.

گودرزی در پایان متذکر شد: البته مسوولان ایران نیز آگاه هستند و هرگز فریب بازی های تبلیغاتی و فریبکاری های آمریکا را نمی خورند.