نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل مسکن اقشار آسیب پذیر فقط با برگزاری جلسات بی حاصل حل نمی شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، احمد مازنی در حاشیه جلسه علنی امروز که به موضوع بررسی معضل افزایش قیمت مسکن و اجاره مسکن اختصاص داشت، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ماه های اخیر شاهد بودیم که ناگهان و بدون هیچ منطق اقتصادی، قیمت مسکن و اجاره مسکن دو و حتی چند برابر شد.

وی افزود: متاسفانه هیچ یک از مسوولان دولت نیز به مردم پاسخ نمی دهند که چرا وضعیت بازار مسکن ناگهان اینگونه از کنترل خارج شد. برخی با طعنه می گویند مگر زمین هم تحریم است که قیمت مسکن اینقدر افزایش می یابد!

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: دولت مدعی است که برای کنترل بازار مسکن طرح هایی را انجام داده، اما باید از دولت پرسید که این طرح ها چه بوده و نتیجه آن به کجا انجامیده است؟ زیرا مردم در جامعه با طرحی ملموس که موجب کنترل بازار مسکن باشد، روبرو نشده اند.

مازنی گفت: مردم می پرسند، آیا موضوع افزایش قیمت مسکن و افزایش اجاره مسکن و به طور کلی نابسامانی بازار مسکن قابل کنترل نبود و دولت نمی توانست از مدتی قبل با برنامه ریزی و پیش بینی مناسب، برای کنترل این بازار اقدام کند.

وی با اشاره به آمار خانواده های مستاجر در کشور گفت: امروز بخش کثیری از مستاجران، توانایی پرداخت اجاره مسکن را نداشته و این در حالی است که هر روز قیمت ها افزایش می یابد و هیچ دستگاهی نیز خود را مسوول نمی داند و حتی پاسخگوی این وضعیت نیست.

نماینده تهران با اشاره به جلسه امروز مجلس شورای اسلامی که مربوط به بررسی وضعیت بازار مسکن با حضور مسوولان دولتی بود، گفت: با برگزاری جلسات بی حاصل، مشکل مسکن در کشور حل نمی شود. ما باید اقدامی علمی و با در نظر گرفتن تجارب گذشته و همچنین تجارب دیگر کشورها، برای حل ریشه ای معضل مسکن اقدام کنیم. در غیر این صورت اگر هر روز هم جلسه برگزار کنیم، مشکلی برطرف نمی شود.