عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهید خرسند یک عالم آگاه به زمانه بود و می‌دانست در دنیا چه می‌گذارد و در کشور انقلابی ما چه می‌گذرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید مصطفی میرسلیم، رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در مراسم یادبود شهید حجت‌الاسلام خرسند امام جمعه کازرون با اشاره به اینکه این شهید یک عالم آگاه به زمانه بود و می‌دانست در دنیا چه می‌گذارد و در کشور انقلابی ما چه می‌گذرد، اظهار کرد: او دوستان و دشمنان ما را می‌شناخت و یک عالم سیاسی به تمام معنا بود. جامعه ما برای موفقیت امروز نیازمند توجه به کارنامه او برای الگو گرفتن است.

وی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم سهم خود را نسبت به این انقلاب و شهدا ایفا کنیم، ما هم باید با فهم و بصیر باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: شهید خرسند در مردمداری واقعا کم نظیر بود. درد مردم را می‌شناخت و از میان خود مردم بود. سال گذشته شاهد تماس‌های او بودم. یک تنه برای شهر شما کوشا بود و پیگیر بود تا حق جاری شود و دریغ از مسئولین در آن شرایط. او از میان خود مردم و دلسوز آن‌ها بود و درد مردم را می‌شناخت.

میرسلیم با اشاره به تجربه حضورش در کنار شهید خرسند اظهار کرد: او یکی از این عزیزانی بود که ساده زیستی را هیچ گاه رها نکرد. گرفتار خودش و خواسته هایش نشد. فرق است بین مسئولی که دنبال این است که از مقامی که دارد برای خودش و اطرافیانش چیزی درست کند و کسی که آن جایگاه را برای خدمت به مردم قرار می‌دهد. این شهید با مقامش می‌خواست راهی برای خدمت به مردم درست کند چنین شخصیتی را از دست دادیم.

وی با اشاره به شخصیت دلپذیر، باصفا و انقلابی شهید خرسند، افزود: شهید خرسند یکی از یاران با وفای ما بود که در مردم داری واقعا کم نظیر بود. او دلسوز انقلاب و خدمتگذار بود. در مسئولیت اخیر تمام همتش را گذاشته بود که شهرش را ارتقاء بدهد. شهید خرسند تازه داشت جای خود را باز می‌کرد. او را زود از دست دادیم.

میرسلیم در پایان با تسلیت مجدد به مردم شهیدپرور کازرون، خطاب به شهید گفت: به خود شیخ محمد خرسند تبریک می‌گویم. مبارکت باشد. چه شبی رفتی، واقعاً جایگاه رفیعی پیدا کردی، با انبیا و صدیقین محشور هستی. از خدا بخواهیم که همه ما توفیق دنبال کردن این راه توأم با اخلاص و فداکاری و مدرم‌داری و آگاهی را مرحمت فرماید.