چهره های سیاسی نیز به جمع منتقدان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال پیوسته و نسبت به حاشیه های بازی پرسپولیس و داماش واکنش های تندی از خود نشان دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، از نیمه های شب گذشته و پس از پایان دیدار جنجالی تیم های پرسپولیس و داماش در چارچوب فینال جام حذفی فوتبال کشورمان، بسیاری از مردم و هواداران فوتبال نسبت به حاشیه های این بازی به ویژه تاخیر بیش از دو ساعته در آغاز بازی انتقاد کردند.

بسیاری از چهره های سیاسی نیز به این موضوع واکنش نشان دادند، از جمله اینکه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در توییتی که با هشتک پرسپولیس و داماش همراه بود، نوشت: آخه این چه وضعشه؟؟

طیبه سیاوشی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در فضای مجازی نوشت: مدتی پیش در بازی پرسپولیس - سپاهان در تهران، شاهد اتفاقاتی تأسف‌بار و بی‌نظمی‌های گسترده بودیم. وقوع این کوتاهی‌ها در اصفهان و شب گذشته در اهواز، نشان داد برگزاری جلسات مختلف و دادن تذکرات، بی‌نتیجه بوده است. اکنون نیز تقلیل این مشکلات ساختاری به قصور فردی، مشکلی را حل نخواهد کرد.

از سوی دیگر حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس نیز در توییتی نوشت: در حالی که ده روز بیشتر از طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان برای ضعف در مدیریت فضای ورزشگاه‌ها نمی‌گذرد، باز به ‌دلیل بی‌تدبیری آشکار و سوء مدیریت، کام میلیون‌ها هوادار فوتبال تلخ شده است. باید منتظر استعفای کدام مسوول برای این افتضاح باشیم؟

از حق داماش دفاع می کنم!

از سوی دیگر جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به حمایت از تیم هم استانی خود در توییتر نوشت: فدراسیون فوتبال و مسئولان برگزار کننده فینال جام حذفی باید پاسخگوی این بی تدبیری باشند. در مقابل این بی قانونی خواهیم ایستاد و از حق مسلم تیم داماش و هواداران متعصب این تیم محبوب دفاع خواهم کرد.

چه کسی پاسخگو است؟

سیداحسان قاضی زاده هاشمی دیگر نماینده مجلس نیز در توییتر نوشت: اتفاق تاریخی در بازی پرسپولیس - داماش نوبرانه جدیدی در مدیریت تاج بر فدارسیون فوتبال است که باعث آواره شدن چهل هزار تماشاچی که از راه های دور و نزدیک در گرمای اهواز به ورزشگاه آمده اند؛ شده است. آقایان بفرمایند نهایتا چه کسی باید پاسخگو باشد؟

محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز معتقد است: این وضع نمونه ای از مدیریت ما است آقای وزیر! مداخله و مدیریت غیر متخصصان بر بخش های تخصصی؛ سایر بخش ها هم کم و بیش همین وضع را دارند. ولی چون در مستطیل سبز بازی نمی کنند و پخش زنده نمی شود به چشم نمی آید.

همچنین الیاس حضرتی دیگر نماینده تهران در خانه ملت نیز تاکید دارد: اتفاقات بازی پرسپولیس و داماش نشان از سو مدیریت و ناتوانی مسئولان در برگزاری یک مسابقه ساده بود. قطعا از این توهین به مردم گیلان و هواداران تیم داماش نباید گذشت و در مجلس پیگیر این موضوع خواهم شد تا با مقصران برخورد شود.

دفاع از مجری تلویزیون توسط یکی از مدیران وزارت ورزش

تا این لحظه کمتر مدیری در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال است به طور صریح درباره حاشیه ها و اتفاقات تلخ دیدار پرسپولیس و داماش از مردم عذرخواهی کرده است.

این در حالی است که مازیار ناظمی مدیر روابط وزارت ورزش در توییتی نوشته است: ما به جای فدراسیون عذرخواهی کردیم! به جای آنها دنبال برگزاری فینال بودیم، حداقل با پیگیری خودمان جلوی صدمات بیشتر به فوتبال و اعتبار ورزش کشورمان را گرفتیم، اینجا نشستم و گلایه های شما را خواندم و منعکس کردم، از آن طرف فدراسیون فوتبال در یک عبارت خلاصه شد«ما هیچ ما نگاه»

این فرد مسوول در وزارت ورزش تنها حمله به تاج را کافی ندانسته و از فتاحی مسوول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ به خاطر جدال لفظی با میثاقی مجری برنامه فوتبال برتر نیز انتقاد کرده است.

وی در این باره نوشته است: تحقیرهای کلامی آقای فتاحی به همکارم میثاقی آزار دهنده بود. بنده هم سی سال قبل به عنوان گزارشگر و پاسخگوی تلفن وارد سازمان صدا و سیما شدم. بیشتر گویندگان و مجریان و گزارشگران کار میدانی کردند و این شروع یک کار حرفه ای است.