وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه تلویزیونی با شبکه آمریکایی ای بی سی نیوز گفت: مذاکره ایران و آمریکا، بویژه با توجه به ادامه روند کنونی فشار، خیلی محتمل نیست

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه تلویزیونی با شبکه آمریکایی ای بی سی نیوز با بیان اینکه ترامپ هرگز از طریق فشار به مردم ایران به اهداف خود دست نخواهد یافت، افزود: مذاکره ایران و آمریکا، بویژه با توجه به ادامه روند کنونی فشار، خیلی محتمل نیست.

ظریف عنوان کرد: تجربه ترامپ در زمینه املاک و مستغلات در رابطه با ایران موثر واقع نخواهد شد.

فشار بر ایران چه در کوتاه مدت و چه در طولانی مدت جواب نمی‌دهد

وی ادامه داد: کمپین فشار ممکن است در برابر برخی کشور‌ها برای یک دوره زمانی کوتاه جواب دهد، اما در برابر ایران نه در کوتاه‌مدت، نه میان‌مدت و نه بلندمدت جواب نخواهد داد.

وزیر امور خارجه اظهار کرد: تهدید هرگز در برابر ایران جواب نمی‌دهد؛ تنها چیزی که در برابر ایران جواب می‌دهد، احترام است.

وی افزود: ما به خلیج فارس، خلیج فارس می‌گوییم، چون چسبیده به ماست. تصور کنید اگر ما به خلیج کالیفرنیا یا خلیج فلوریدا می‌آمدیم شما چه احساسی داشتید؟

ظریف تصریح کرد: اگر ترامپ همچنان به کمپین فشار خود علیه مردم ایران ادامه دهد، این کار [برای آمریکا]تبعاتی به همراه خواهد داشت.

ما بین جنگ اقتصادی و جنگ نظامی تفاوتی قائل نیستیم

وی ادامه داد: ما بین جنگ اقتصادی و جنگ نظامی تفاوتی قائل نیستیم. آمریکا اکنون علیه ما وارد جنگ شده است و در جنگ هیچ کس برنده نخواهد بود.

ظریف تصریح کرد: جنگ، غیرقانونی است، اما دفاع از خود مشروع است. ترامپ علنا گفته است که علیه ایران جنگ اقتصادی به راه انداخته و ما وظیفه داریم در برابر این جنگ از مردم خود دفاع کنیم.