سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در حال حاضر اقشار مختلف جامعه نسبت به افزایش اجاره مسکن گلایه دارند.

زهرا سعیدی مبارکه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: متاسفانه نابسامانی های موجود در اقتصاد کشور، معیشت شهروندان را به شدت تحت تاثیر قرار داده و بسیاری از خانواده ها از گرانی ماه های اخیر گلایه های جدی دارند.

وی افزود: شرایط به نحوی است که قیمت برخی از اجناس و کالاها و خدمات هر روز تغییر می کند. این در حالی است که دولت و دستگاه های مختلف در تلاش هستند تا جلوی گرانی ها و تورم لجام گسیخته را بگیرند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که به شدت اقتصاد و معیشت خانواده ها را درگیر کرده، مربوط به افزایش قیمت مسکن و افزایش اجاره مسکن به ویژه در شهرهای بزرگ است.

سعیدی مبارکه گفت: متاسفانه گرانی و تورم در این بخش موجب شده که امروز بسیاری از خانواده ها و اقشار مختلف نسبت به افزایش اجاره مسکن گلایه های جدی داشته باشند و نمی توانند با درآمدهای موجود، هزینه مسکن خود را تامین کنند.

وی با تاکید بر اینکه نمی توان در مقابل این مشکل سکوت کرد و آن را نادیده گرفت، بیان داشت: مگر می شود خانواده ای که در یک کلانشهر با حقوق کارگری و کارمندی زندگی می کند، بیش از 70 درصد درآمد خود را تنها برای اجاره خانه هزینه کند؟

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: شرایط جامعه به نحوی است که دیگر کسی حرف از تامین مسکن برای زوج های جوان و یا جوانانی که قصد ازدواج دارند، نمی زند و فعلا به فکر این هستیم که خانواده های فعلی را از گرانی اجاره مسکن نجات دهیم.

سعیدی مبارکه اظهار داشت: متاسفانه طرح هایی نیز که در حوزه مقابله با افزایش قیمت مسکن و اجاره مسکن مطرح می شود، به بهانه هایی چون عدم انجام کار کارشناسی از سوی وزارت راه و شهرسازی رد می شود. حرف ما این است که اگر این طرح ها کارشناسی شده نیست، چرا خود وزارت راه و شهرسازی طرحی جامع برای مقابله با گرانی مسکن ارائه نمی دهد؟

وی تاکید کرد: نمی توان هر طرحی که ارائه می شود را به بهانه های مختلف رد کنیم و در مقابل خودمان نیز طرحی ارائه ندهیم.

سعیدی مبارکه در پایان گفت: مجلس باید در این زمینه ورود جدی داشته باشد و انتظار داریم که نمایندگان مردم در خانه ملت، بیش از این دست روی دست نگذارند و برای مقابله با افزایش قیمت مسکن و اجاره مسکن طرحی جدی ارائه دهند.