رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شرایط مذاکره ایران و آمریکا به هیچ عنوان فراهم نیست.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، درباره اظهارات متناقض مسوولان آمریکایی درباره مذاکره با ایران اظهار داشت: سران کاخ سفید دچار سرگردانی شده اند و هر روز یک مسئله جدیدی را درباره ایران مطرح می کنند. آنها یک بار می گویند که ایران باید شرایط آمریکا را بپذیرد و فردا می گویند بدون هیچ پیش شرطی حاضر به گفتگو و مذاکره با ایران هستیم.

وی افزود: این اظهارات نشان می دهد که سران کاخ سفید دچار سرگردانی شده اند و نمی دانند در قبال ایران باید چه تصمیمی اتخاذ کنند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علت اصلی این سرگردانی نیز، عدم شناخت دقیق از ایران است. آمریکایی ها فکر می کردند که با تهدیدهای مختلف و اعمال تحریم های گسترده، ایران تسیلم می شود. اما امروز متوجه شدند که تهدیدها و تحریم ها اثری در عزم ملت ایران برای حفظ استقلال ندارد.

فلاحت پیشه گفت: به همین دلیل می گویند حاضر هستند که بدون هیچ پیش شرطی با ایران مذاکره کنند. البته این اظهارات نیز نمی تواند مورد اعتماد قرار گیرد و معلوم نیست که سران کاخ سفید فردا به حرف خود پایبند باشند و یا خیر.

آمریکایی ها حاضر نیستند که حقوق ایران را به رسمیت بشناسند

وی افزود: با توجه به شرایط حاکم بر فضای بین الملل و افزایش دشمنی سران کاخ سفید علیه ملت ایران، به نظر می رسد که شرایط برای مذاکره ایران و آمریکا فراهم نیست، حتی اگر آمریکایی ها مدعی شوند که می خواهند بدون هیچ پیش شرطی با ایران مذاکره کنند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: علت این است که آمریکایی ها حاضر نیستند که حقوق ایران را به رسمیت بشناسند و به طور مداوم علیه ایران در محافل بین المللی سم پاشی کرده و مطالب کذبی را علیه ایران مطرح می کند.

فلاحت پیشه در پایان تاکید کرد: اگر آمریکایی خواستار مذاکره با ایران هستند، باید سیاست ها و رفتار خود را به صورت عملی تغییر داده و به تعهدات قبلی خود از جمله لغو تحریم ها عمل کنند.