پگاه آهنگرانی بازیگر و فیلم ساز جوان کشورمان گفت: پیشنهاد سخنگوی شورای نگهبان را جدی نگرفته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، عباسعلی کدخدایی روز گذشته توییتی جنجالی را منتشر کرد.

در این توییت تصویری از پگاه آهنگرانی بازیگر جوان و فیلم ساز منتقد به همراه کدخدایی و یک مستند ساز جبهه مقاومت به نام سهیل کرمی دیده می شود.

سخنگوی شورای نگهبان در این توییت نوشته بود: خانم (پگاه) آهنگرانی سئوالاتی پیرامون انتخابات سال ۸۸ داشتند که تلاش کردم به آنها پاسخ دهم. در پایان از ایشان دعوت کردم به عنوان یکی از ناظران مردمی شورای نگهبان بر فرآیند انتخابات پیش رو (اسفند ۹۸) نظارت کنند تا از نزدیک با نحوه عملکرد ناظران ما آشنا شوند.

این توییت واکنش های بسیاری در فضای مجازی و به ویژه از سوی فعالان سیاسی به دنبال داشت و برخی از فعالان سیاسی تاکید داشتند که چرا سخنگوی شورای نگهبان از یک بازیگر برای نظارت دعوت کرده و چرا تاکنون این پیشنهاد به احزاب و گروه های سیاسی و حتی فعالان رسانه ای داده نشده است؟

به دنبال توییت جنجالی کدخدایی، پگاه آهنگرانی نیز وارد ماجرا شد و در فضای مجازی نوشت: به نام خدا، من حدود یک سالی است که درگیر ساخت مستندی هستم که بخشی از آن به وقایع سال ۸۸ می پردازد و در همین ارتباط مثل همه مستندها ممکن است با ده‌ها چهره سیاسی یا فرهنگی مرتبط با این موضوع گفت‌وگو داشته باشم که سخنگوی محترم شورای نگهبان یکی از آن‌ها است. و جناب آقای کدخدایی لطف کردند و در این فیلم جلوی دوربین ما قرار گرفتند که از ایشان بابت این همکاری تشکر می‌کنم، اما مسئله نظارت بر انتخابات آینده توسط من که از طرف ایشان مطرح شد به گمانم صرفا جهت ابراز حسن نیت بود و من آن را چندان جدی نگرفتم، چون حرفه من سینماست و علاوه بر اینکه شخصا علاقه‌ای به ایفای نقش ناظر در چنین معرکه ای ندارم، آن را چندان عملی هم نمی بینم، چون کاری را که احزاب و سازمان ها با تشکیلات و سازماندهی وسیع نتوانستند انجام دهند و هزاران حرف و حدیث در آن به وجود آمد چگونه ممکن است امثال من به شکل فردی بتواند؟ پس منطقی است که نباید این پیشنهاد بزرگوارانه را جدی تلقی کنیم و بهتر است هر کدام به کاری که بیشتر بلد هستیم بپردازیم.