عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مشکلات امروز کشور، به ویژه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، تنها به دلیل ناکارآمدی مدیران است و ربطی به اختیارات رییس جمهور یا تحریم ها ندارد.

حجت الاسلام احد آزادی خواه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: طی دو سال اخیر مشکلات کشور به شدت افزایش یافته و امروزه بخش مهمی از مردم تحت فشارهای شدید اقتصادی زندگی می کنند.

وی افزود: قیمت بسیاری از کالاها و اجناس چند برابر افزایش یافته و حتی قیمت اجاره مسکن طی یک سال اخیر دو برابر شده است. افزایش قیمت دلار و دیگر ارزهای خارجی نیز سرسام آور بوده به صورتی که در زمان هایی، دلار به مرز 20 هزار تومان نیز رسید.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: دولت با اشتباهاتی چون عرضه آزاد دلار و فروش فله ای سکه طلا و همچنین سیاست گذاری های اشتباه در بانک مرکزی، به افزایش قیمت ها کمک کرد و این اشتباهات موجب شد که زندگی مردم هر روز با مشکلات بیشتری روبرو شود.

آزادی خواه گفت: متاسفانه دولت در واکنش به اتفاقات اخیر، یا می گوید تقصیر دلال ها است، یا تحریم ها را عامل نابسامانی بازار می داند و یا مدعی می شود که اختیارات رییس جمهور و دولت برای مقابله با مشکلات کافی نیست!

وی تاکید کرد: این در حالی است که مسائلی چون اختیارات رییس جمهور، تحریم ها و ... عامل اصلی مشکلات کشور نیست و به طور قطع ناکارمدی مدیران و ناکارآمدی مدیریت کشور، دلیل اصلی وضعیت موجود است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دولت بهتر است به جای بهانه تراشی، برای رفع مشکلات کشور و مردم برنامه ریزی کرده و با بهره مندی از نیروهای کارآمد و متخصص، به جای وزرا و معاونان ناکارآمد، در این راه قدم بردارد.