نماینده مردم رفسنجان در مجلس گفت: ورود تحریم‌ها و افزایش قیمت دلار زندگی را برای مردم سخت کرد و سودجویان ارز دولتی را خریداری کردند اما جنس و کالای مورد نیاز مردم را وارد نکردند.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد انارکی محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایران طی ۴۰ سال گذشته به بیش از ۱۰ تکنولوژی روز دنیا از جمله هسته ای، نانو، تولید علم، دارو و... دست پیدا کرده که از دستاوردهای مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: سیلی که نوروز امسال آمد که در مرحله اول می‌توانست ۳ میلیارد دلار درآمدزایی داشته باشد اما به کشور خسارت زد و این خسارت در برابر نزولات آسمانی که برکاتی همچون سرسبزی بیابان‌ها و ذخیره سفره آب زیرزمینی و رونق بخش کشاورزی را به همراه دارد ناچیز است.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: ورود تحریم‌ها و افزایش قیمت دلار زندگی را برای مردم سخت کرد و ارز دولتی با قیمت ۴۲۰۰ که عرضه شد سودجویان این ارز را خریداری کردند اما جنس و کالای مورد نیاز مردم را وارد نکردند.

انارکی محمدی تصریح کرد: سالانه ۵۵ میلیارد دلار از محل نفت و ۴۷ میلیارد دلار از محل صادرات کالاهای غیرنقدی درآمد داریم و باز هم معیشت مردم به خطر افتاده است.

وی گفت: امروز معیشت مردم نباید به چالش کشیده شود و مردم ایران مقاومت نشان دادند و لیاقتشان بیش از این است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی قیمت تمام شده هر متر مکعب آب آشامیدنی را ۴۲۰۰ تومان بیان کرد و گفت: سالانه ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه آب آشامیدنی به مردم پرداخت می شود.