در جریان سفر هیات پارلمانی مجلس به نروژ نشست اعضای کمیسیون امنیت ملی با ایرانیان مقیم نروژ برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، هیات پارلمانی مجلس شورای اسلامی ایران در جریان سفر به  نروژ در جمع ایرانیان مقیم نروژ حضور یافته و با آنها به گفتگوپرداخت.

در این نشست ابتدا نمایندگان ایرانیان مقیم دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود درباره مسائل مختلف سیاسی، تجاری و علمی فرهنگی را مطرح کرده و سپس رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نکاتی را بیان کردند.

حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این مراسم، گفت: فرهیختگی و نفوذ و به‌ویژه نوع‌دوستی ایرانیان مقیم خارج از کشور در شرایط تحریم‌های ظالمانه فرصت بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

تحریم‌ها منجر به همبستگی ایرانیان و مدیریت بهتر تحولات شده است

وی افزود: بر خلاف نظر افراطیون حاکم بر واشنگتن، تحریم‌ها منجر به همبستگی ایرانیان و مدیریت بهتر تحولات شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ، محمد‌مهدی برومند نایب رئیس اول کمیسیون، شوشتری رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون، محمدجواد جمالی‌نوبندگانی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون و سمیه محمودی نایب رئیس فراکسیون بانوان اعضای این هیئت ایرانی هستند.

این هیئت همزمان با شب قدر با حضور در جمع مسلمانان نروژ در مراسم شب قدر مسجد امام علی (ع) اسلو شرکت کرد.

هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران همچنین در دیدار با رئیس و اعضای کمیسیون ‌سیاست خارجی مجلس نروژ درباره مهم‌ترین مسائل و تحولات بین‌المللی و همکاری‌های ‌پارلمانی فیمابین جمهوری اسلامی ایران و نروژ  با همتایان نروژی خود گفت‌وگو کردند.‌

همچنین در این جلسه خانم «آنیکا هوتفلد» رئیس کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی پارلمان نروژ با ابراز خرسندی از  حضور هیئت ایرانی در نروژ خواست ‌و اراده نروژ در ارتقای سطح همکاری‌ها و روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران را مورد تأکید قرار ‌دادند.

وی همچنین با اشاره به اشتیاق شرکت‌های نروژی برای حضور در بازار ایران به‌خصوص در بخش شیلات و انرژی‌های پاک ابراز ‌امیدواری کرد کانال‌های مالی اروپا برای حفظ روابط تجاری با کشورمان هر چه زودتر ایجاد شود.