رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت:برای اینکه نگذاریم که دشمن هرگز تهدیدات خود را عملی کند باید انگشت‌ها روی ماشه باشد یعنی صد در صد آماده باشیم و علاوه بر آمادگی‌های رزمی، آمادگی‌های ایمانی ما نیز باید بالا باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع فرماندهان و کارکنان فرماندهی اطلاعات و شناسایی (فاشا) قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش اظهار کرد: هر لحظه از تلاش و فعالیت همکاران ما در اطلاعات و شناسایی جهاد در راه خدا است.

وی با بیان اینکه اهمیت اطلاعات و شناسایی باوجود مهم بودن، کاربرد ملی برای پیشبرد کل نظام دارد، افزود: اگر خدایی ناخواسته این مأموریت درست انجام نشود، در مأموریت کلی نظام تأثیر منفی می‌گذارد، چون اطلاعات اساس تصمیم درست در خصوص پاسداری از تمامیت ارضی کشور است.

نماینده، ولی فقیه در ارتش تاکید کرد: پدافندی در اولویت اول است که اطلاعات آن کافی باشد چرا که اگر این اطلاعات کافی نباشد، تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها با مشکل جدی روبرو خواهد شد، بنابراین مأموریت واگذاری به شما بسیار مهم و مقدس است، چون برای اقامه و توسعه حکومت حق و عدالت تلاش می‌کنید.

حجت الاسلام محمدحسنی به اهمیت آمادگی‌های حفاظتی اشاره و تصریح کرد: برای اینکه نگذاریم که دشمن هرگز تهدیدات خود را عملی کند باید انگشت‌ها روی ماشه باشد یعنی صد در صد آماده باشیم و علاوه بر آمادگی‌های رزمی، آمادگی‌های ایمانی ما نیز باید بالا باشد.

ملت ایران آماده دفاع از شرف و حیثیت خود است

وی همچنین به تهدیدات اخیر ایران از سوی دشمنان پرداخت و گفت: در چند روز اخیر آن‌ها ایران را مدام تهدید به جنگ می‌کردند، اما خیلی طول نکشید که همه آن‌ها در برابر قدرت و اقتدار ملت ایران توبه کردند، چون نبرد اطلاعات و شناسایی بین ما و قدرت‌های فرا منطقه‌ای آن‌ها را به این نتیجه رساند که ملت ایران آماده دفاع از شرف و حیثیت خود است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تاکید کرد: آمریکایی‌ها بدانند اگر یکی بزنند ده تا خواهند خورد، زیرا ما ثابت کرده‌ایم مرد عمل هستیم و نه حرف تنها، چرا که ملت ایران شیرمردانی هستند که در مکتب حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مجاهد فی سبیل الله بودن را تمرین کرده‌اند و در ۸ سال دفاع مقدس نیز امتحان خود را پس داده‌اند.

باید بتوانیم تهدیدات دشمن را به خودش برگردانیم

حجت الاسلام محمدحسنی افزود: همه باید در رصد کردن اطلاعات دشمن، یاری و همراهی کنند، چون دشمن ما آن دشمن نابه‌کاری است که یک روز هم نمی‌شود از آن غفلت کرد و همه باید به هوش باشیم تا بتوانیم تهدیدات دشمن را به خودش برگردانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت امام اول شیعیان جهان امیر المومنین (ع)، تصریح کرد: ما هرچه در تاریخ بشریت و جهان تشییع می‌کشیم به خاطر همین مصیبتی است که با شهادت امیرالمومنین به جهان اسلام وارد شده است. در حقیقت با کشته شدن حضرت امیرالمومنین (ع) عدالت هم برای همیشه در بسیاری از نقاط عالم قربانی شد و هیچ گاه هم قابل جبران نیست.