عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: وزارت خارجه حق ندارد در موضوع رابطه ایران و آمریکا، ساز خود را بزند.

ضیاءالله اعزازی ملکی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: سران کاخ سفید طی 40 سال اخیر به طور مداوم برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی توطئه کرده و در این راه حتی دست به کودتا، حمله نظامی، هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری، حمایت از دشمن متجاز و تحریم های گسترده اقتصادی زدند.

وی افزود: چنین حکومتی هرگز قابل اعتماد نیست و حتی اگر به ظاهر دم از دوستی بزند نیز باید مطمئن بود که به فکر توطئه و دشمنی هستند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: در مذاکرات برجام ، مذاکره کنندگان ما فریب همین حیله های آمریکا را خوردند و این در حالی است که رهبری معظم انقلاب هشدار داده بودند که پشت دستکش های مخملین آمریکایی ها، دست های چدنی قرار داد و نمی توان با آنها دست داد.

اعزازی ملکی گفت: چند ماه قبل نیز با توجه به شدت یافتن دشمنی و کینه آمریکایی ها علیه ملت ایران و به ویژه شخص ترامپ و کسانی مانند جان بولتون و پمپئو، رهبری عظیم الشان انقلاب اسلامی تاکید فرمودند که ایران تا زمان بر سر کار بودن این دولت و تداوم رفتارهای خصمانه آمریکا، هیچ مذاکره و گفتگویی با آمریکایی ها در هیچ سطحی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: حال معلوم نیست که با چه هدفی و با چه مجوزی ظریف به دیدار یک سناتور آمریکایی رفته و این دیدار را هم مخفی نگاه داشته است. وزارت خارجه حق ندارد که در موضوع رابطه ایران و آمریکا ساز خود را بزند و بر خلاف نظرات رهبری و حاکمیت ایران عمل کند.

اعزازی ملکی در پایان تاکید کرد: به طور قطع ظریف باید پاسخگوی رفتار خود باشد و مجلس با احضار وی، از می خواهد پاسخگوی علت دیدار با سناتور آمریکایی باشد.