عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برنامه آمریکا این است تا با ایجاد شورش‌های خیابانی نظام را فلج کند، این تحریم اقتصادی یک پیوست رسانه‌ای هم دارد و ما 2 جنگ با نظام استکبار و طاغوت روزگار داریم، آن‌ها 2 جنگ اقتصادی و جنگ رسانه‌ای با ما دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست عمومی جامعه اسلامی مهندسین استان اصفهان گفت: انتخابات و مسائل سیاسی و اتفاقات در این کشور همه یک جلوه علوی است زیرا اسلام را از زبان قرآن، پیامبر(ص) و عترت(ع) آموخته‌ایم.

وی با بیان اینکه نباید از سخنان حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه غافل شد افزود: اعتقاد دارم همان طور که پیامبر(ص) در قیامت از امت شکایت می‌کند که این امت من قرآن را منزوی کردند امیرالمومنین(ع) هم از ما شیعیان گله کنند که شیعیان من نهج‌البلاغه را مهجور کردند، باید بررسی کرد که چه میزان تفکر اسلامی ما تفکر نهج‌البلاغه‌ای است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امیرالمومنین(ع) به حارث همدانی می‌گویند ملاکت در جامعه خودت نباشد، ملاکت عامه مسلمانان باشند، نباید ملاکی داشته باشی که عامه مسلمانان از آن متنفر هستند.

وی تصریح کرد: ایشان می‌فرمایند برای خودت شخصیت قائل باش و اگر کاری را در جمع بد می‌دانی در خلوت خودت نیز نباید آن کار را انجام دهی، آبروی خودت را آماج و هدف تیر زبان مردم نکن. این مسائل را باید در نظر گرفت و در جامعه امروز مقایسه کرد و انجام داد.

حدادعادل با بیان اینکه مصداق صحبت‌های حضرت علی(ع) فضای مجازی امروز است، بیان کرد: فضای مجازی را باز کرده و هر چه پشت سر هر کس می‌گویند در جمع‌هایمان بیان می‌کنیم، فضای کشور اینگونه شده و حدود دو سوم اخباری که در کشور می‌چرخد از همین مسائل نشأت می‌گیرد.

وی گفت: گاهی ممکن است در ذهنمان وسوسه‌هایی صورت بگیرد، مانند اینکه انقلاب شده و مشکلات، گرانی و اختلاس و دزدی هست و مال مردم را به جیب زده‌اند. این وسوسه‌ها ممکن است ما را نسبت به اصل انقلاب به تردید بیندازد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: معیاری برای اینکه این انقلاب آیا از مسیر اصلی در کل منحرف شده یا خیر وجود دارد، البته که از کار هیچ خطاکاری دفاع نمی‌کنیم، در حکومت حضرت علی(ع) هم مشکلاتی بوده، امام علی(ع) استاندار منصوب می‌کرد و به ایشان می‌گفتند که فلان شخص چنین کاری صورت داده و ایشان عصبانی می‌شدند، همانطور که ایشان نمی‌گذشتند ما هم نباید از خطاها بگذریم.

وی افزود: برای شناخت هر شخص باید دوستان آن فرد را بشناسیم، آدم را از دشمن او هم می‌توان شناخت، برخی اوقات اگر دشمن کسی را بشناسی می‌توانی بفهمی چگونه آدمی است، برای شناخت این انقلاب نیز باید دشمن انقلاب را بشناسیم و بدانیم آمریکا دشمن نخست انقلاب چه کارهایی کرده است.

حدادعادل خاطرنشان کرد: در 2 قطبی و 2 گانه‌ای که در جهان است یک طرف انقلاب اسلامی و یک طرف دولت فعلی آمریکاست، هر انسان شریف و با وجدانی می‌تواند ترامپ را بشناسد، این آدم یک قمار باز فاسد است و در 2 سال اخیر مشخص است که تفکرش چه بوده، این آدم می‌گوید هر کاری اسرائیل انجام دهد مورد تایید ماست.

وی تصریح کرد: این فرد در هر کشوری مداخله می‌کند، عربستان را صریحاً گاو شیرده اعلام کرده و با او قرارداد هنگفت می‌بندد و دم از حقوق بشر می‌زند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: دونالد ترامپ در واکنش به جنایات عربستان تنها می‌گوید من این گاو را از دست نمی‌دهم و از این منبع درآمد دارم و خجالت هم نمی‌کشد و عربستان بدبخت هم خجالت نکشیده و این سلاح‌ها را به سمت مردم یمن می‌گیرد.

باید از دشمن انقلاب متوجه شوید که ما راه درست را می‌رویم

وی گفت: برای فهم اینکه انقلاب حق است یا خیر باید نگاه به دشمنش کنید، در حضور این انقلاب در منطقه، سوریه، عراق، لبنان و جهان اسلام می‌توان راه انقلاب را فهمید، باید از دشمن انقلاب متوجه شوید که ما راه درست را می‌رویم، آن‌ها می‌خواهند انقلاب نباشد تا یک گاو شیرده از ایران به گاوهای شیرده خودشان اضافه شود.

حدادعادل اظهار داشت: اما امام راحل و رهبر معظم انقلاب می‌گویند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، این مطلب حداقل برای بنده یقین آور است، این گرگ‌های وحشی بی‌اخلاق و عصبانیتشان از انقلاب را که می‌بینم می‌گویم انقلاب ما به طور کلی درست است و شاید در برخی نقاط هم اشتباهاتی داشته باشیم.

وی افزود: آمریکایی‌ها و هم‌ دستان غربی‌شان از ابتدای انقلاب تاکنون انقلاب را به رسمیت نشناخته و واقعیت این انقلاب را نپذیرفته‌اند، حرف‌هایی مانند آزادی حقوق بشر و مردم سالاری که می‌زنند دروغ است، باید از آنها پرسید اگر شما به این عقاید پایبندید چرا طرفدار عربستان آدم کش هستید؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در ایران مردم‌سالاری بوده و هست، ملت ما انقلاب کرده و جمهوری اسلامی را انتخاب کرده، آنها از روز نخست به مردم اعتقاد نداشتند و هیچگاه از توطئه برای سرنگونی نظام غفلت نکرده‌اند، اما تاکنون به نتیجه نرسیده‌اند و از این به بعد هم به نتیجه‌ای نمی‌رسند.

آمریکایی‌ها فلج کننده‌ترین تحریم تاریخ را علیه ما داشته‌اند

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها به قول خودشان فلج کننده‌ترین تحریم تاریخ را علیه ما داشته‌اند و از همه ابزارها برای محاصره اقتصادی استفاده می‌کنند، یکی از فعالان اقتصادی در چین به من گفت آمریکا در قالب یک هیئت 150 نفره و بودجه‌ای 200 میلیون دلاری سعی دارد تا ارتباط شرکت‌های شانگهای چین را با ایران قطع کند.

حدادعادل بیان کرد: برنامه آمریکا این است تا با ایجاد شورش‌های خیابانی نظام را فلج کند، این تحریم اقتصادی یک پیوست رسانه‌ای هم دارد و ما 2 جنگ با نظام استکبار و طاغوت روزگار داریم، آن‌ها 2 جنگ اقتصادی و جنگ رسانه‌ای با ما دارند.

سیاست آمریکا این است که در اقتصاد تا حد امکان حلقه‌ را تنگ کند

وی گفت: در بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب به این 2 جنگ اشاره کردند، سیاست آمریکا این است که در اقتصاد تا حد امکان حلقه‌ را تنگ کند، اما از نظر رسانه‌ای و تبلیغاتی، به دنبال این است فرهنگی که می‌خواهد را رواج داده و دایره را باز کند، سیاست آمریکا این است در جنگ رسانه‌ای باز و در جنگ اقتصادی بسته عمل کند و این 2 مکمل یکدیگر هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: دولت تصمیم اقتصادی می‌گیرد و در ظرف 48 ساعت فضای رسانه‌ای صورت می‌گیرد، این 2 مکمل یکدیگر بوده و 2 روی یک سکه هستند، من از مسئولان و کسانی متعجبم که می‌گویند می‌خواهیم ملت را عبور دهیم و از این جنگ بیرون آوریم اما قول می‌دهند که انگشت روی فیلتر نرود.

وی افزود: دنبال این نیستند که این فضای مجازی نابسامان را بهبود ببخشند، نمی‌توانم بفهمم کسی که اختیار دارد چرا از باز بودن فضای مجازی که نظام و دین مردم را نشانه رفته حمایت می‌کند.

حدادعادل خاطرنشان کرد: انتظار مردم از 3 قوه به ویژه قوه مجریه که 90 درصد امکانات را در اختیار دارند بسیار است، همه قوا باید ابتدا با فساد و مفسد مقابله کنند و آدم نالایق ناپاک را در این شرایط مسئولیت ندهند، باید حساس باشند و دوم اینکه آدم‌های جدی و اهل تلاش را بر سرکار بیاورند.

وی تصریح کرد: کشور در این شرایط سخت اقتصادی احتیاج به نیروهایی مانند نیروهای جنگ و جبهه دارد، شهید خرازی و شهید همت کارمندی کار نمی‌کردند و ساعت کار و مرخصی نمی‌دانستند، نیروهایی باید سرکار بیایند که جهادی و اینگونه باشند، باید جوان و انقلابی بیایند، مانند جوانان انقلابی که جنگ را اداره کرده و پیروز شدند.

باید از نیروی مردم برای عبور از توطئه اروپا و آمریکا استفاده شود 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: اگر امثال شهید حسن باقری در جنگ و جبهه نمی‌آمدند سرنوشت جنگ چه بود، این تیپ انسان‌ها باید مسئول شوند و بدنه باید از آن‌ها باشد، باید از نیروی مردم برای عبور از این توطئه اروپا و آمریکا استفاده شود، مگر جنگ را همین مردم اداره نکردند؟ آن زمان از هر کوچه‌ای کاروان کمک به جبهه می‌رفت.

امروز جنگی داریم که سر و صدای توپ و تانک ندارد

وی گفت: امروز جنگی داریم که سر و صدای توپ و تانک ندارد اما ضربه آن سر هر سفره احساس می‌شود، مردم باید برای مقابله با آن در صحنه باشند و البته که هستند، در همین اصفهان چند صد خیریه وجود دارد که سر و صدا ندارند، اگر این خیریه‌ها و کارهای خیر بی سر و صدا نبود دشمن به هدفش می‌رسید.

حدادعادل اظهار داشت: در همین سیل زمانی که مردم متوجه شدند سیلی از کمک‌ها را روانه این مناطق کردند، این مردم در این تحریم اقتصادی می‌توانند به کمک دولت بیایند که شرط دارد و آن هم این است که به این مردم متدینی که پای انقلاب ایستاده‌اند احترام بگذاریم.

وی افزود: دولت اگر می‌خواهد موفق شود باید در عبور از این مرحله سختی مخاطبش مردم متدین انقلابی باشد و مردمی که بار این انقلاب را به دوش کشیده‌‌اند می‌توانند به دولت کمک کنند، دولت با این مردم باید همدل و همفکر باشد، هر چه دولت متدین‌تر و انقلابی‌تر باشد مردم بیشتر کمک می‌کنند، اما اگر کاری نشود و اینگونه نباشد مردم می‌گویند این دولت رأی خود را از کس دیگری می‌خواهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به روابط خارجه خاطرنشان کرد: به این برجام بسیار دلخوش کرده بودند و اگر کسی می‌گفت دلواپس هستم بد و بیراه می‌گفتند، امروز نمی‌گوییم دیدید حق با چه کسی بود، می‌گوییم امروز که کشور کارش سخت شده می‌گوییم بگو تا کمکت کنیم زیرا دعوای ما شخصی نیست.

وی تصریح کرد: فکر می‌کردند که اگر آمریکا از برجام خارج شود اروپا کار را درست می‌کند اما در اینستکس گفتند ما نفت نمی‌خریم و مبادلات بانکی نمی‌کنند، می‌گویند نفت را به هر کس فروختید پول را به ما بدهید تا به شما غذا بدهیم که رهبر معظم انقلاب گفتند این موضوع بیشتر به شوخی شبیه است.

آن‌ها که چشمشان به آمریکا و اروپا بود باید در تفکراتشان تجدید نظر کنند

حدادعادل بیان کرد: آن‌ها که چشمشان به آمریکا و اروپا بود باید در تفکراتشان تجدید نظر کنند، رابطه با کشورهایی که همدست آمریکا هستند را جدی بگیرند و سمت و سو باید تغییر کند.

وی درباره انتخابات گفت: انتخابات یک گذرگاه و ایستگاه مهم است، انتخابات روزی است که همه ملت در اداره کشور دخالت می‌کنند و نه نمایندگان ملت. آن روز، روزِ سرنوشت ماست و من از شما برادران و خواهران اصفهانی تقاضا دارم تفرقه در انتخابات نداشته باشید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: از همه گروه‌ها و تشکل‌ها خواهش می‌کنم در انتخابات به فکر اینکه کلاهی از نمد انتخابات برای خود بدوزند نباشند، باید با همدلی به انقلاب کمک کنند، باید در کار سیاسی اخلاص داشته باشیم و همه کمک کنیم و این بار را از روی زمین برداریم.

وی افزود: باید درباره همه ساز و کار آن فکر کنیم، به همدیگر اعتماد کرده تا بتوانیم با وحدت در انتخابات ظاهر شویم، وحدت شرط لازم است و کافی نیست و به غیر از وحدت سازماندهی اجتماعی لازم است، اگر می‌خواهید انقلاب از مسیر خود منحرف نشود باید احساس مسئولیت در انتخابات داشته باشیم.

حدادعادل خاطرنشان کرد: اگر مردم بصیرت پیدا نکنند صندوق جور دیگری از آب در می‌آید و کسان دیگری انتخاب می‌شوند، با همان ایمان و شجاعت و انقلابی بودنی که در اصفهان سراغ داریم همه حضور پیدا کرده و کمک کنند تا از مرحله‌ای که دشمن می‌خواهد عبور کنیم و کاری کنیم دولت و مجلسی انتخاب شود که خارجی‌ها هیچ امیدی به آنها نبندد و در مقابل، ملت به آن امیدوار باشند.