عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: برای اداره کشور، نیازمند روحیه ای مانند دوران فتح خرمشهر هستیم.

سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: فتح خرمشهر ، همانطور که امام خمینی (ره) تاکید فرمودند، فتح خاک نبود، بلکه فتح ارزش های اسلامی بود.

وی افزود: در دوران فتح خرمشهر، روحیه بر سپاه اسلام حاکم بود که اگر آن روحیه را برای اداره کشور حفظ می کردیم، امروز بسیاری از مشکلات گریبانگر کشور و مردم نمی شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در روزهای دفاع مقدس و به ویژه در دوران طلایی آن یعنی روزهایی مانند عملیات بیت المقدس ، روحیه ای بر جبهه ها حاکم بود که از منیت ها فاصله داشته و همه به فکر ما شدن بودند.

نقوی حسینی گفت: هیچ کس برای کسب کرسی ریاست و یا صندلی های مجلس و دولت به جبهه ها نمی رفت، بلکه به جبهه ها می رفتند تا شهید شوند و فرزندان ایران زمین زندگی آسوده ای داشته باشند. رزمندگان سپاه اسلام، اعم از ارتش و سپاه و نیروهای مردمی و بسیجی برای خودشان هیچ چیزی نمی خواستند و فقط به دنبال اطاعات از فرامین ولایت امر و سربلندی اسلام و مسلمین بودند.

وی بیان داشت: هرگز هیچ یک از فرماندهان دوران دفاع مقدس، اعم از فرماندهان لشکر و گردان و گروهان، چه بسیجی بودند و چه ارتشی و چه سپاهی، نگفتند چون امکانات نداریم، به میدان نبرد با دشمن نمی رویم، بلکه برای نبرد با دشمن حتی با کمترین امکانات لحظه شماری می کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که آیا امروز مدیرانی داریم که برای حفظ استقلال و عزت و سربلندی کشور به روی مین بروند، گفت: دشمنان می دانند که فرهنگ حاکم بر جبهه ها در دوران دفاع مقدس، رمز موفقیت ایران اسلامی بود و به همین دلیل تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به این فرهنگ به کار بستند.

نقوی حسینی گفت: اگر می خواهیم مشکلات کشور را برطرف کنیم، باید مدیران ما روحیه جهادی و انقلابی داشته و پیرو ولایت باشند. با این روحیه می توانیم هر دشمنی را شکست داده و برای رفع مشکلات کشور چاره اندیشی کنیم.