عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای افزایش قیمت CNG با مجلس هماهنگی نشد، گفت: انتظار افزایش قیمت در این حوزه را نداشتیم.

هدایت الله خادمی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: دولت از چهارشنبه شب اقدام به افزایش حدود 10 درصدی قیمت CNG کرده است. این در حالی است که برای این منظور هماهنگی و مشورت با مجلس صورت نگرفته است.

وی افزود: البته دولت می تواند با یک شیب ملایم اقدام به افزایش قیمت انرژی کند و این امر نیاز به مجوز جدید مجلس ندارد.

عضو کمیسیون انرژی گفت: با این وجود و در شرایط فعلی کشور،  انتظار نداشتیم که قیمت CNG افزایش پیدا کند. چرا که ما در کشور با افزایش مصرف بنزین روبرو هستیم و انتظار داشتیم که دولت در این شرایط و برای جلوگیری از افزایش مصرف انرژی  و هدر رفتن انرژی، ضمن تقویت زیرساخت های لازم برای عرضه CNG قیمت این محصول را نیز افزایش ندهد.

خادمی تصریح کرد: متاسفانه مصرف بنزین در کشور رو به افزایش است. از سوی دیگر ساخت و راه اندازی پالایشگاه های جدید نیز در کشور طی شش سال اخیر به طور کامل متوقف شده و اگر وضعیت به همین منوال ادامه یابد، بار دیگر مجبور به واردات بنزین در سال های آینده خواهیم شد.

وی افزود: بنابراین لازم است که دولت زیرساخت های عرضه و استفاده از CNG را افزایش داده و با فراهم سازی مزیت هایی، مردم را تشویق به استفاده از این سوخت کند. اما ناباورانه مشاهده می کنیم که نه تنها زیرساخت ها افزایش نیافته، بلکه قیمت CNG نیز افزایش می یابد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر می خواهیم در کشور مصرف بنزین کاهش یافته، مردم به سمت استفاده از سوخت های پاک هدایت شوند و کشور سالانه میلیاردها دلار یارانه بنزین پرداخت نکند، باید به سمت توسعه مصرف CNG حرکت کنیم.