معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: لایحه جامع انتخابات خیلی از مشکلات و گله مندی ها را رفع و رجوع کرده و مرزهای بین نظارت و اجرا را مشخص می کند.

به گزارش خبرگزاری موج، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور امروز در حاشیه جلسه هیات دولت درباره انتخاب اعضای هیئت رئیسه مجلس، گفت: موضوع انتخاب رئیس، نواب و اعضای هیئت رئیسه در مجلس شورای اسلامی در جریان است. چون این موضوع مربوط به مسائل داخلی مجلس است، دولت هیچ دخالتی در این حوزه ندارد و نظر مجلس است که چه کسی را به عنوان رئیس و نواب و اعضای هیئت رئیسه انتخاب می‌کند.

وی گفت: نمایندگان محترم مجلس هر انتخابی که داشته باشند قطعاً برای دولت و اعضای دولت قابل احترام است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه با اشاره به لایحه جامع انتخابات ، اظهار داشت: لایحه جامع انتخابات محصول یک کار مفصل کارشناسی بود که با مشارکت کنشگران سیاسی، کارشناسان محترم وزارت کشور و شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت.

امیری اضافه کرد: همچنین سیاست‌های انتخاباتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد هم در این لایحه اعمال شد.

وی تاکید کرد: این لایحه در ماه یازدهم سال گذشته با دوفوریت تحویل مجلس شد اما متأسفانه فوریت رأی نیاورد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در همان زمان طرحی در مجلس در زمینه انتخابات مجلس تهیه شده بود، ما خواهش کردیم به این لایحه که خیلی از مشکلاتی که در دوران انتخابات پیش می‌آید را رفع و رجوع کرده توجه کنند و در دستور کار مجلس قرار بگیرد.

امیری در توضیح تفاوت لایحه جامع انتخابات با طرح انتخاباتی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: طرح مجلس مبتنی بر استانی شدن انتخابات بود اما موضوعات دیگری هم داشت، این طرح بعد از اینکه در مجلس طرح شد در شورای محترم نگهبان برگشت خورد.

وی تصریح کرد: طرح مجلس بخش کوچکی از مشکلات انتخابات را پوشش می‌داد اما لایحه جامع همان طور که از اسم آن مشخص است همه مسائل قبل و بعد انتخابات را در نظر می‌گیرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما با توجه به سطح کارشناسی که لایحه جامعه انتخابات دارد درخواست داریم این لایحه در دستور کار قرار گرفته و مورد بررسی قرار گیرد؛ حتماً به نفع کشور خواهد بود.