عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اختلاف میان هیات حاکمه در آمریکا بسیار جدی است و آنها نمی دانند در برابر ایران باید چگونه برخورد کنند.

سید قاسم جاسمی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: در ماه های اخیر شاهد افزایش تهدیدهای آمریکا علیه ایران بودیم. از سوی دیگر به صورت مداوم مسوولان آمریکایی حرف از ضرورت تماس با تهران و مذاکره مطرح کرده و به نوعی می خواهند خود را پیش قدم مذاکره معرفی کنند.

وی افزود: ترامپ در یک شوی تلویزیونی، حتی مدعی می شود که شماره تماسی را برای تهران ارسال کرده و منتظر است که ما با وی تماس بگیریم. همان روز از سوی رسانه های نزدیک به کاخ سفید اعلام می شود که 120 هزار سرباز آمریکایی به منطقه خلیج فارس اعزام می شوند.

جاسمی گفت: بنابراین دولت ترامپ، پالس های متعددی را صادر کرده و یک بار از جنگ سخن می گوید و یک بار از ضرورت مذاکره حرف می زنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اگر به سخنان مقامات ارشد کاخ سفید، کنگره آمریکا و به طور کلی هیات حاکمه آمریکا  نگاه کرده و صحبت ها و مواضع آنها را تجزیه و تحلیل کنیم، در می یابیم که میان هیات حاکمه آمریکا در مورد ایران اختلاف نظر جدی وجود دارد.

جاسمی گفت: یک گروه تندرو در آمریکا وجود دارد که با هدایت لابی های صهیونیستی، می خواهند ترامپ را به سمت جنگ با ایران پرتاب کنند. معلوم نیست که این گروه آیا از عواقب جنگ با ایران اطلاع د ارند و یا خیر. به هر حال آنها مدام بر طبل جنگ می کوبند.

وی افزود: یک گروه دیگر هم هستند که بر ضرورت مذاکره با ایران دم می زنند. این گروه همواره بر عدم تمایل به جنگ با ایران سخن می گویند، اما هدف آنها به رسمیت شناختن حقوق ایران نیست و مدعی هستند که از راه های دیگر می توان ایران را به زانو درآورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: به طور قطع هر دو گروه، صدای اصلی کارشناسان و محققان و دانشگاهیان آمریکا را نمی شنوند و راهی را می روند که در منطقه و جهان، صلح و ثبات و آسایش به ارمغان نمی آورد.

جاسمی افزود: تداوم این شیوه، بیشتر چهره حاکمیت آمریکا را در نزد افکار عمومی جهان تخریب و جایگاه آمریکا را در مجامع بین المللی متزلزل می کند.

وی در پایان تاکید کرد: به طور قطع ما نه با این دولت آمریکا مذاکره می کنیم و نه حاضر هستیم که از حقوق حقه ملت ایران ذره ای کوتاه بیاییم.