وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه آمریکایی سی ان ان تأکید کرد تا زمانیکه آمریکا با پایبندی به تعهداتش ذیل برجام به تهران احترام نگذارد، ایران با دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا وارد مذاکره نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف  در ادامه با اشاره به اقدامات تحریک آمیز واشنگتن در غرب آسیا هشدار داد که آمریکا با افزایش حضور نظامی در منطقه بازی بسیار، بسیار خطرناکی را به راه انداخته است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ضمن انتقاد از اعزام ناوگروه یو اس اس آبراهام لینکلن  و یگان بمب‌افکنی آمریکا به منطقه گفت: قرار دادن تمامی این دارایی‌های نظامی در یک منطقه کوچک، به خودی خود مستعد حوادث است. ضرورت احتیاط بسیار زیاد وجود دارد و آمریکا بازی بسیار بسیار خطرناکی را راه انداخته است.

وزیر خارجه ایران ضمن انتقاد از خروج واشنگتن از برجام گفت: ما با حسن نیت رفتار کردیم. ما قصد گفت‌وگو با افرادی که وعده‌های خود را زیر پا گذاشتند، نداریم.

ظریف در واکنش به تهدیدات اخیر ترامپ در توییتر گفت که ایران در مقابل تهدیدات سرتعظیم فرود نمی‌آورد و اینگونه ادامه داد: ایران هرگز با تهدید و اجبار مذاکره نمی‌کند. شما نمی‌توانید هیچ ایرانی را تهدید کنید و از آنها انتظار تعامل داشته باشید. راه مذاکره و تعامل از طریق احترام و نه تهدید است.