عضو کمیسیون امور داخلی کشور گفت: در حال حاضر نمایندگان بحث استیضاح 5 وزیر را در مجلس مطرح کرده اند.

حسین مقصودی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: به دلیل مشکلاتی که در کشور وجود دارد، برخی از نمایندگان به این نتیجه رسیده اند که ریشه اصلی مشکلات، ناکارآمدی مدیریت ها است.

وی افزود: بخش قابل توجهی از نمایندگان مجلس معتقدند که ناکارآمدی مدیریت در وزارتخانه ها موجب شده که مردم از نظر معیشتی با مشکلات بسیاری روبرو شوند و به همین دلیل بحث استیضاح برخی از وزرا را مطرح کرده اند.

عضو کمیسیون امور داخلی مجلس تصریح کرد: وزرایی که هم اکنون بحث استیضاح آنها مطرح بوده و زمزمه هایی در این زمینه شنیده می شود، عبارت اند از بیژن زنگه وزیر نفت، حجتی وزیر جهاد کشاورزی، سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، بطحائی وزیر آموزش و پرورش و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت.

مقصودی گفت: با توجه به اینکه وزارت صنعت در بخش قیمت گذاری کالا و خدمات و نظارت بر توزیع و مبارزه با گران فروشی، نقش اصلی را دارد، بیش از همه وزرا، این روزها بحث استیضاح وزیر صنعت در مجلس مطرح است.

وی بیان داشت: برخی از نمایندگان نیز می گویند که در این شرایط نباید با استیضاح یک وزیر، انسجام در دولت را دچار خدشه کرد.

عضو کمیسیون امور داخلی مجلس در پایان گفت: به هر حال باید منتظر روزهای آینده ماند و دید که آیا استیضاح یکی از وزرای اقتصادی دولت در مجلس به نتیجه می رسد و یا خیر.