رییس ستاد مرکزی بزرگ داشت حماسه آزادسازی خرمشهر از برگزاری بیش از 500 برنامه اصلی به مناسبت فرارسیدن ایام الله سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، سردار بهمن کارگر در نشست خبری به مناسبت در پیش بودن سی و هفتمین سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: امسال با توجه به تقارن سالروز سوم خرداد با ماه مبارک رمضان و ایام شهادت حضرت علی (ع)، تلاش کردیم تا جشن های پیروزی مقاومت در خرمشهر بیش از گذشته با حال و هوای معنوی برگزار گردد.

وی افزود: در این راستا 500 برنامه اصلی در سراسر کشور طراحی شده که از این تعداد 32 برنامه ملی است و به صورت ملی برگزار می گردد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تصریح کرد: از جمله برنامه های اصلی می توان به مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برگزاری مراسم شکرگزاری در مرقد امام راحل (ره) در تاریخ دوم خرداد و برگزاری دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران با حضور آقای حسن روحانی رییس جمهور کشورمان اشاره کرد که برنامه دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران، امسال با محوریت خانواده شهدای اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

به گفته سردار کارگر، جشنواره ملی شعرخوانی، رونمایی از 200 کتاب در حوزه دفاع مقدس، رونمایی از سه جلد جدید دانشنامه استانی دفاع مقدس، رونمایی از جلد پنجم فرهنگ جامع دفاع مقدس، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، گلباران و عطرافشانی قبور مطهر شهدا و برگزاری جشنواره خاطره نوسی نقش زنان در دفاع مقدس از دیگر برنامه های اصلی این ایام است.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه سوم خرداد امسال روز جمعه است، در روز چهارشنبه راس ساعت 9 صبح، زنگ مقاومت در تمام مدارس به صدا نواخته خواهد شد. ضمن اینکه راس ساعت 11 نیز سوت قطارها در سراسر کشور به صدا در می آید.

رییس ستاد مرکزی بزرگ داشت حماسه آزادسازی خرمشهر با اشاره به اینکه روز چهارم خرداد به نام روز ملی دزفول نامگذاری شده است، ضمن تجلیل از مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس گفت: ویژه برنامه هایی نیز امسال برای روز ملی دزفول تدارک دیده شده است که از آن جمله می توان به برنامه های صدا و سیما اشاره کرد که به صورت مستقیم از شهر دزفول در روز چهارم خرداد پخش خواهد شد.

کارگر با اشاره به اینکه برنامه های سالروز آزادسازی خرمشهر، امسال از اول خرداد تا چهارم این ماه برگزار خواهد شد، گفت: در این ایام بازدید از موزه انقلاب اسلام و دفاع مقدس و همچنین 15 موزه دفاع مقدس در سراسر کشور به صورت رایگان خواهد بود.