برخی از مسوولان ایرانی و آمریکایی، با ریتوییت کردن پیام های یکدیگر، دیالوگ های غیر مستقیمی را در فضای مجازی داشته اند.

به گزارش خبرگزاری موج، دیپلماسی مجازی این روزها در جهان جایگاه ویژه ای یافته است و در ایران نیز برخی از مسوولان از فضای مجازی برای بیان دیدگاه های خود استفاده می کنند.

حتی برخی از منتقدان از ظریف وزیر امور خارجه کشورمان خواسته اند که در فعالیتش در فضای مجازی، تنها محدود به بیان مسائل کلی نباشد و به عنوان نمونه می تواند در توییتر ، با برخی از مقامات آمریکایی دیالوگی هر چند کوتاه داشته باشد.

در همین رابطه امروز تام کاتن سناتور تندروی آمریکایی از ایالت آرکانزاس در توییتر گفته است که جنگ با ایران به سرعت منجر به پیروزی آمریکا می شود.

این اظهارات عجیب که از زبان جوان ترین و بی تجربه ترین سناتور آمریکایی شنیده شده است را برخی چهره های سیاسی آمریکا ریتوییت و به آن انتقاد کرده اند.

به عنوان نمونه ریچارد هانس رییس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا، در واکنش به این اظهارات در توییتر گفته است: جنگ با ایران، سریع ، آسان و محدود به جغرافیای ایران نخواهد ماند و ایران توانایی گسترش دادن این جنگ را دارد.

این پست توییتری ریچارد هانس را عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان کشورمان ریتوییت کرده و نوشته است: جنگی نخواهد شد، چون جنگ نظامی هشت ساله علیه ایران اگر چه خسارت هایی داشت، اما امنیت ایران را در برابر تهاجم نظامی دشمن تا سال ها تضمین و توان دفاعی ما را صد چندان کرده است.

وی در پایان مطلب خود نوشته است: این موضوع را ریچارد هانس به خوبی می داند که می‌گوید: جنگ، ایران را قوی تر می‌کند.