رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: دولت فقط دلالان را عامل گرانی می داند و نمی خواهد تقصیرها و اشتباهات خود را قبول کند.

امیر خجسته در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: در ماه های اخیر و با افزایش قیمت ها و گرانی اجناس و کالاها، دولت به طور مداوم وعده داد که با گران فروشان برخورد کرده و قیمت اجناس را کاهش می دهد.

وی افزود: پس از مدتی، نه تنها شاهد کاهش قیمت ها نبودیم و وعده های دولت محقق نشد، بلکه دولت با تصمیم های اشتباه بیشتر به موج گرانی ها دامن زد.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: وقتی نمایندگان مجلس به مسوولان دولت اعتراض می کنند که چرا کسی جلوی افزایش قیمت ها را نمی گیرد، دولتمردان می گویند که گرانی ها به خاطر فعالیت دلالان است!

خجسته گفت: دولت فقط دلالان را عامل گرانی می داند و نمی خواهد تقصیرها و اشتباهات خود را قبول و برای جبران اشتباهات و قصورها تلاش کند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه نمایندگان مجلس در واکنش به گرانی ها چه اقداماتی انجام خواهند داد؟ گفت: در حال طرح چند سوال از وزرا و همچنین طرح برخی استیضاح ها برای استیضاح وزرای اقتصادی دولت هستیم، چرا که معتقدیم ادامه شرایط کنونی، به طور قطع مردم را با مشکلات بیشتری روبرو خواهد کرد.

نماینده همدان در مجلس متذکر شد: البته برخی از نمایندگان معتقد هستند که در شرایط فعلی، نباید اقدامی انجام شود که وحدت دولت و مجلس خدشه دار شود و استیضاح یک وزیر، شرایط را آشفته می کند.

خجسته گفت: برخی نیز معتقدند که اگر در برابر گرانی ها سکوت کنیم و خواست مردم را به مسوولان منتقل نکنیم، با مشکلات بیشتری از جمله بی اعتمادی و ناامیدی مردم روبرو خواهیم شد.

وی در پایان تاکید کرد: به هر حال شرایط حساسی است و باید با در نظر گرفتن مشکلات کشور و حساسیت فعلی، برای مقابله با مشکلات برنامه ریزی و اقدام کنیم.