عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دولت برای کنترل گرانی ها چاره اندیشی کند.

حجت الاسلام احد آزادی خواه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: متاسفانه در ماه های اخیر گرانی ها و تورم لجام گسیخته، به کشور آسیب های فراوانی وارد کرده و مردم از نظر معیشتی با مشکلات بسیاری روبرو هستند.

وی افزود: دولت وظیفه دارد که برای جلوگیری از افزایش قیمت ها و کنترل گرانی، چاره اندیشی کند. زیرا تداوم این وضعیت به طور قطع زندگی مردم را مختل می کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: انتظار داریم دولت برنامه های ویژه برای کنترل قیمت ها داشته و به وعده های خود عمل کند. اما به نظر می رسد که دولت برنامه خاصی در این زمینه ندارد.

آزادی خواه گفت: نمی توان هر وقت قیمت ها افزایش یافت، گناه آن را به گردن دلالان بیاندازیم. یک روز برنج گران می شود، می گویند تقصیر دلالان است. یک روز خودرو افزایش قیمت پیدا می کند، می گویند کار دلالان است و حتی تن ماهی که گران می شود، می گویند دلال ها گران کرده اند. مگر دولت نهاد نظارتی ندارد که با این دلال ها برخورد کند؟

وی ادامه داد: بارها با نمایندگان مجلس از دولت خواسته اند تا توضیح شفافی درباره دلایل افزایش قیمت ها ارائه دهد، اما هر بار گناه را به گردن تحریم ها یا دلالان انداخته اند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: به طور قطع اکثر علت وضعیت اقتصادی امروز کشور، به دلیل سوء مدیریت مسوولان است و نمی توان همه دلایل را به تحریم ها مربوط دانست.