عضو فراکسیون امید:

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اروپایی ها فقط در برابر عهد شکنی آمریکایی ها می گویند متاسفیم، اما تاسف آنها به درد ما نمی خورد.

علی قربانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: برجام تنها قرارداد میان ایران و آمریکا نیست. بلکه 5 کشور دارای قدرت جهان با ایران بر سر میز مذاکره نشسته و همه آن را امضا کردند و در نهایت سازمان ملل و شورای امنیت نیز این قرارداد را تایید کرد.

وی افزود: بنابراین اینکه رییس جمهور ایران می گوید ما تضمین از غرب برای برجام گرفتیم، حرف صحیحی است. زیرا قدرت های اول اروپا و آمریکا برجام را امضا و سازمان ملل و شورای امنیت آن را تایید کردند.

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: اما شاهد بودیم که آمریکایی ها پس از روی کار آمدن ترامپ ، به طور یک طرفه از این قرارداد خارج شده و تمام تحریم ها علیه ایران را بازگردادند.

قربانی گفت: بر اساس مفاد برجام، اروپایی ها باید در برابر این زورگویی آمریکایی ها ایستادگی کرده و راهکارهایی را در پیش گیرند که آمریکا نتواند بر خلاف مفاد برجام عمل کند.

وی بیان داشت: اما آنچه که ما تاکنون از اروپایی ها دیده ایم، ابراز تاسف است. آنها هر وقت آمریکا اقدامی علیه ایران انجام می دهد، تنها ابراز تاسف می کنند. اما تاسف آنها به درد ما نمی خورد و باید راهکار عملی در پیش گیرند.

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اولتیماتوم دولت و شورای امنیت ایران به اروپایی ها برای رعایت برجام گفت: ما باید از تمام ابزارهای خود برای  احقاق حقوق کشور استفاده کنیم. اگر اروپایی ها نمی خواهند به تعهدات خود عمل کرده و توان مقابله با آمریکا را ندارند، ما نیز نباید به طور کامل تعهدات خود را عمل کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها