نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: گرانی های اخیر ناشی از بی تدبیری های دولت است.

سیدحسن حسینی شاهرودی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: متاسفانه در یک سال اخیر گرفتار گرانی ها و تورم افسارگسیخته ای هستیم که مشکلات معیشتی بسیاری به مردم تحمیل کرده و می کند.

وی افزود: بخشی از افزایش قیمت ها مربوط به تحریم ها و سیاست های خصمانه غرب و به ویژه آمریکا علیه ایران و ملت ایران است، اما نباید فراموش کرد که بی توجهی ها و بی تدبیری های دولت یکی از عوامل اصلی گرانی ها و ریشه اصلی تمام مشکلات است.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: برخی سیاست گذاری های غلط و اشتباه به ویژه در حوزه نظارت بر سیستم های توزیع کالا، نظارت بر بازار ارز و نظارت بر بازار سکه و طلا ، موجب شد که امروز اکثر کالاها با افزایش قیمت غیر قابل تصور نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو باشند.

حسینی شاهرودی گفت: متاسفانه هیچ یک از مسوولان دولتی نیز مسوولیت این وضعیت را بر عهده نگرفته و مشکلات را به طور کامل به گردن تحریم ها می اندازند و می گویند اگر تحریم ها نبود، گرانی ها را تحمل نمی کردیم.

وی تاکید کرد: این در حالی است که سوء مدیریت ها، اشتباه در تصمیم گیری و عدم استفاده صحیح از ظرفیت های موجود در کشور، عامل اصلی و ریشه اصلی مشکلات امروز است.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس متذکر شد: البته نمی توان گفت که تحریم های دشمنان و سیاست های خصمانه آمریکا به طور کامل در گرانی ها بی اثر بوده، اما سهم زیادی در گرانی ها و تورم امروز نداشته است.

حسینی شاهرودی گفت: به عنوان مثال در حوزه صنعت خودرو، چگونه قیمت خودروی داخلی ناگهان دو برابر می شود و هیچ مسوولی درباره افزایش قیمت خودرو اظهار نظر صریح نمی کند؟ آیا می توانیم بگوییم که قیمت خودرو تنها به دلیل تحریم ها افزایش یافته است؟ قیمت محصولات خوراکی، شکر، میوه و برنج نیز مانند خودرو به دلیل تحریم ها افزایش یافته است؟

وی تاکید کرد: به طور قطع بی توجهی مسوولان به زیرساخت های اقتصادی و بی توجهی به مشکلات، عامل اصلی گرانی ها است.