خرازی در دیدار وزیر خارجه اسبق فرانسه:

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان گفت: استراتژی رئیس‌جمهور کنونی آمریکا ازیک‌طرف ایجاد اختلاف در اروپا و جلوگیری از انسجام آن و از طرف دیگر نابودی برجام است.

به گزارش خبرگزاری موج، هروه دوشارت، وزیر امور خارجه اسبق فرانسه با سید کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان دیدار کرد و درباره تحولات منطقه، روابط ایران و فرانسه و برجام مورد گفتگو کردند.

خرازی با اشاره به نقش آمریکا در ایجاد بحران و تنش در منطقه، اروپا و جهان اظهار کرد: استراتژی رئیس‌جمهور کنونی آمریکا ازیک‌طرف ایجاد اختلاف در اروپا و جلوگیری از انسجام آن و از طرف دیگر نابودی برجام است.

وی افزود: ترامپ در سطح منطقه نیز ضمن حمایت از رژیم صهیونیستی با هدف تکمیل اشغال فلسطین، سعی دارد با تحقیر برخی رژیم‌های وابسته عرب و گسترش ایران‌هراسی به اخاذی از آن‌ها اقدام کند.

دوشارت وزیر امور خارجه اسبق فرانسه نیز در این دیدار با تأکید بر اهمیت انسجام و استقلال اروپا گفت: استفاده از قدرت دلار به‌عنوان ابزار مجازات کشورهای دیگر غیرقابل‌قبول است.

وی افزود: ایران جایگاه بسیار مهمی در منطقه دارد و گفت‌وگو و تعمیق روابط فرانسه با ایران برای توسعه صلح و امنیت در منطقه حائز اهمیت است.

دوشارت درباره توافق هسته‌ای نیز اظهار داشت: توافق هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ توافقی بین‌المللی است و همه باید در حفظ آن بکوشند.

در این ملاقات دکتر خرازی ضمن تشریح آخرین وضعیت برجام و ضرورت اجرای تعهدات اروپا به‌منظور حفظ آن اظهار داشت: واکنش اروپا در این زمینه نشان خواهد داد که اروپا تا چه حد در جهت استقلال خود گام بر خواهد داشت.

همچنین در این دیدار، کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان درباره سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه ضمن تأکید بر نقش کشورمان در ایجاد ثبات در منطقه گفت: نفوذ ایران در کشورهای منطقه با زور اسلحه پدید نیامده است، بلکه حاصل نفوذ معنوی در قلب ملت‌هاست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها