عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: ملت صلح دوست ایران هرگز به دنبال جنگ نیست اما به هر گونه تجاوز بیگانگان پاسخ پشیمان کننده‌ای خواهد داد

به گزارش خبرگزاری موج، مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات اخیر ایجاد شده در سیاست خارجی ایران، گفت: بنده به مثلث نابخرد ترامپ، پمپئو و بولتون می‌گویم که شما با ایجاد رعب و وحشت نمی‌توانید مردم مقاوم ایران را که در طول چهل سال آبدیده‌تر شده‌اند، وادار به تسلیم کنند.

وی با تاکید بر اینکه ملت صلح دوست ایران هرگز به دنبال جنگ نیست اما به هر گونه تجاوز بیگانگان پاسخ پشیمان کننده‌ای خواهد داد، ادامه داد: البته شما هم دروغ می‌گوئید و به دنبال مذاکره نیستید بلکه کمپین انتخاباتی راه انداخته‌اید چرا که اگر به دنبال مذاکره بودید از برجام خارج نمی‌شدید، تحریم‌های ظالمانه علیه ایران برقرار نمی‌کردید، سپاه پاسداران ما را تروریست اعلام نمی‌کردید، معافیت تحریم نفتی ایران را لغو نمی‌کردید؛ حتی اخیراً آهن و آلومینیوم و امثال آن را در لیست تحریم‌ها قرار نمی‌دادید.

در شرایط کنونی هیچ گونه مذاکره‌ای نداریم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در شرایط کنونی هیچ گونه مذاکره‌ای نداریم، اما در وضعیت مناسب و به صورت مشروط و در صورت بازگشت آمریکا به عهدنامه بین‌المللی برجام، اصل مذاکره را رد نمی‌کنیم و همین امروز هم ۹ میلیون نفر در آمریکا، طوماری علیه ترامپ امضا کرده‌اند و نشان می‌دهد که درون آمریکا نیز مخالفان جدی علیه سیاست‌ های ترامپ وجود دارد.

تصمیم شورای عالی امنیت ملی یک تصمیم حداقلی است 

کواکبیان با اشاره به بدعهدی‌های اروپا در برجام، گفت: تصمیم شورای عالی امنیت ملی یک تصمیم حداقلی است و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، بدعهدی‌های شما را فراموش نمی‌کنند و اگر در زمینه تبادل اقتصادی و تحریم‌های نفتی اقدام جدی نکنید، حتماً پاسخ قاطعانه‌تری به شما خواهیم داد.

وی در ادامه به طرح استانی شدن انتخابات پرداخت و اظهار داشت: تعجب می‌کنم کسانی که به طرح استانی شدن انتخابات رأی دادند و مخالف آن بودند، چرا بعد از مصوبه مجلس مخالفت خود را اعلام می‌کنند؟!

عضو فراکسیون امید خطاب به رئیس‌جمهور گفت: مردم ما بسیار خوب هستند و ۲۴ میلیون به شما رأی دادند و از شما می‌خواهند که تلاش بیشتری برای مطالبات آنها و خواسته‌هایی که شما در انتخابات مطرح کردید، به عمل آورید.

کواکبیان با تاکید بر ضرورت هماهنگی تیم اقتصادی دولت، افزود: مردم به هر شکلی تحمل می‌کنند اما نمی‌توانند ببینند که در کابینه ناهماهنگی وجود دارد و دولت باید این هماهنگی را ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه حوزه نشر و مطبوعات وضعیت بسیار ناگواری دارد، گفت: ما مطبوعاتی‌ها فرصت می‌دهیم اگر حل نکردید مجبور خواهیم بود در این شرایط سخت، ناخواسته مطبوعات خود را تعطیل کنیم.